Võlanõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlanõue

27 Juul 2011, 10:24

TERE. Mul on selline küsimus. Võlg on tekkinud enne 01,07,2002 aastat.Firma kontoris oli põleng ja arveid enam ei esitatud. Nüüd kaks kuud tagasi antud inkassosse, mulle arvet ei esitatud. Mina ei ole tahtlikult kõrvale hoidnud. Nüüd nõutakse 92 eurot põhivõlga , pluss 92 eurot intressi, pluss 72 eurot inkasso kulusid. Lugesin. et enne 01,07,2002 tekkinud võlad aegusid 01,07,2005. Intressid ja inkassonõue ei tohi ületada põhinõuet, nemad ütlevad, et see ei ole nii. TÄNAN.

Re: Võlanõue

01 Aug 2011, 16:13

Õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Seadusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on kümme aastat. Üldine nõude aegumise tähtaeg on kolm aastat. Kui Teie võlg tekkis seoses tehinguga, siis on Teie vastu esitatud nõue aegunud ja Teil on õigus keelduda kohustuse täitmisest. Arvestades kirja sisu, siis tuleb möönda, et firma on käitunud Teie suhtes pahauskselt. Õiguste teostamisel ja kohustuste täitmisel tuleb toimida heas usus. Antud juhul tuleks Teil kirjalikult pöörduda inkassofirma poole ja selgitada võlgnevusega seonduvaid asjaolusid ning viidata nõude aegumisele.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Võlanõue

15 Aug 2011, 10:50

TERE. Olen selgitanud inkassole 3 korda. Inkasso vastab, et firma soovil jätkavad nad menetlust ja ähvardavad võlgnike nimekirja paigutada. TÄNAN

Re: Võlanõue

16 Aug 2011, 19:01

Eeldatavasti on see tühi ähvardus. Teil tuleb jääda endale kindlaks, ja kui rakendatakse sanktsioone, siis esitada kahjunõue inkassofirma ja inkassosse pöördunud firma vastu. Lubamatu on, et eiratakse Teie seaduslikku õigust.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta