Ehituse lepingu ülesütlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Nov 2016, 15:38

Ehituse lepingu ülesütlemine

14 Juun 2018, 21:25

Tere

Ütlesime lepingu ehitajaga üles, kuna lepingu kehtivuse tähtaeg on ületanud juba 50 päeva ja ehitaja ei ole täitnud kohustusi.
Lepingu kogu väärtus oli 38 450 -

I etapi hind oli 28 750- (hinnapakkumises ei olnud täpselt määratletud tööde maksumust (plaatvundament + vundamendisisesed vee- ja kanalisatsioonitrassid + seinakilpide ilma puidust välisfassaadi lõpuni ehitamine objektil
ehitus tehases + seinakilpide paigaldus objektil + katuse ehitus + välimised avatäited).

Olime tasunud ettemaksu ammu 19 750-.

Ehitaja tegi peale meie (ehk tellija) poolset lepingu ülesütlemist ehituse jääkmaksumuse arvestuse: 28750€ - 19750€ - 4657,70€ (teostamata tööde kalkulatsioon, mis tööd tal I etapist jäid tegemata) = 4342,30€

Kas ehitajal on õigus nõuda ehitusjääksmaksumust, kui ta on ületanud lepingu kehtivuse tähtaega ning lepingus ei ole toodud täpset hinnapakkumist I etapi tööde maksumuse osas.
Mina kui tellija võin nõuda ka sel juhul viivist lepingu mitte täitmise eest, mis oli 0,05% päevas iga ületatud päeva eest.

Postitusi: 2058
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Ehituse lepingu ülesütlemine

21 Juun 2018, 20:31

Tere,

Põhimõtteliselt on teostatud tööde eest õigus tasu saada. Millises määras seda saab nõuda ja kuidas peaks toimima konkreetses olukorras,ehk millised on kummagi poole kohustused ja õigused tuleneb teievahelisest lepingust.
Mainite, et lepingujärgselt oli tellijal õigus nõuda viivist lepingu mittetähtaegse täitmise eest, 0,05% päevas iga ületatud päeva eest. Sel juhul on Teil võimalik seda nõuda ja selle jääkmaksumusest tasaarvestada.
Parim viis tekkinud olukorra lahendamiseks on siiski pooltevahelised läbirääkimised ja kokkulepe. Kui Te seda aga ei saavuta, soovitan pöörduda koos lepingu ja muu asjas tähtsust omava dokumentatsiooniga individuaalsele õigusnõustamisele, et saada kõiki asjaolusid arvestav hinnang. Selleks saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta