1. leht 1-st

korteri ost

Postitatud: 20 Apr 2018, 09:00
Tere .
Selline mure on ,et on ostisn korteri ja leping oli sõlmitud 23.02.2018 .
Esimene asi saime nüüd kommunaal teenuste eest arve ,kus oli sees ka vana omaniku võlg 3500 eur.
Notari juures kirjutasime lepingu alla kus oli ka punkt ,et vanal omanikul ei ole võlgnevusi ega kohustusi korteriühistu ees.
Teiseks parandasime ja tegime remonti korteris kuna oli varjatud defektid.
Kolmandaks tal on firma , mille aadresiks on meie kodune aadres ja ta ei ole kuu aja jooksul seda maha võtnud. Pöördusime ise äriregistrisse ja linnavalitusse ,aga siiamaani ei ole midagi toimunud.
Ühesõnaga ta on rikkunud kõik lepingu tingimused .
Kontakti temaga saab vähem ja kui saab ainult lubab ja lubab=).

Re: korteri ost

Postitatud: 27 Apr 2018, 21:44
Tere,

Puudusega toote (kortri) ostjal on küll võimalik lepingust taganeda, ent ainuüksi võla, mis võrrelduna korteri ostuhinnaga ei ole oluline, olemasolu ei anna alust lepingust taganemiseks.Alternatiivselt lepingust taganemisele võib ostjal sõltuvalt asjaoludest olla õigus leping tühistada pettuse või eksimuse tõttu. Samuti võib ostjal olla õigus nõuda kahju hüvitamist või alandada hinda ja nõuda ülemäära makstu tagastamist. Millist nimetatud õiguskaitsevahendit on otstarbekas kasutada, sõltub konkreetsest olukorrast ja asjaoludest. Kui vajate abi nende kaalumisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee , kus koostöös juristiga saab selgitada välja kohane õiguskaitsevahend. Samuti abistab jurist õiguskaitsevahendi rakendamisel ja vajalike dokumentide koostamisel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist