Küsimus käsunduslepingu kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus käsunduslepingu kohta

19 Juul 2011, 20:12

Tere,

Olen sõlminud käsunduslepingu oma tööandjaga, mille kohaselt pean ma osutama käsundiandjale järgmiseid teenuseid:
1.1 Piimast ja piimatoodetest mikrobioloogiliste analüüside tegemine
1.2 Kasutatava vee ja pesuvee mikrobioloogiliste analüüside tegemine
1.3 Valmistoodangu säilimise mikrobioloogiline kontrollimine

Leping jõustus 02.06.11 ja kehtib Käsundi lõpuni.

Minu küsimus olekski, et mida tähendab Käsundi lõpuni, sest minu arust ei lõppe kunagi mikrobioloogiliste analüüside teostamise vajalikkus. Algselt sai kokkulepitud, et töö kestab augusti lõpuni. Kuidas sellist lepingut lõpetada saab? Kas on vajalik etteteatamise aeg?

Töötan 5 päeva nädalas, täistööaeg. Lugesin käsunduslepingu kohta järgnevat, et kui inimesega on sõlmitud käsundusleping, kuid töötajal tuleb teha tööd tööandja juhtimise ja kontrolli all, siis sisuliselt on tegemist töölepingulise suhtega. Mis põhjusel tööandja eelistab käsunduslepingut töölepingule?

Re: Küsimus käsunduslepingu kohta

22 Juul 2011, 16:02

Antud juhul ei saa Teid pidada töötajaks ja ettevõte, kellega on sõlmitud leping, ei ole tööandja. Käsunduslepinguga kohustub üks isik (käsundisaaja) vastavalt lepingule osutama teisele isikule (käsundiandja) teenuseid (täitma käsundi), käsundiandja aga maksma talle selle eest tasu, kui selles on kokku lepitud. Seega olete Te käsundisaaja ja ettevõte on käsundiandja. Käsundi lõpuni tähendab, et lepingu lõputähtaja saabumiseni. Käsundusleping võib olla ka tähtajatu. Etteteatamise tähtaega käsundusleping ette ei näe. Kui Teiega sõlmitud leping on tähtajaline, siis leping lõpeb tähtaja saabumisel. Käsundusleping ei ole tööleping ja Teie ei ole töötaja. Kui Te tegutsete ehk töötate ettevõttes käsunduslepingu alusel, ei pea ettevõte maksma Teie kui töötajaga seonduvaid riigimakse.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta