Osalemine pakkuja meeskonnas

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Osalemine pakkuja meeskonnas

19 Juul 2011, 16:39

Mõni kuu tagasi helistas mulle ühe akadeemilise asutuse juht. Ta küsis minu valmisolekut teatud teemadega tegeleda. Vastasin, et olen valmis.

Sain aru, et küsimus on seotud riigihankega. Me oleme varem (tema organisatsioon ja minu organisatsioon) mitmes riigihankes ühiseid pakkumusi esitanud ja ka ühiselt töid teostanud. Mõnes hankes oleme hiljuti pakkujatena ka konkurendid olnud.

Uurisin riigihangete teateid, just oli välja kuulutatud riigihange täpselt sellisel teemal, mida olime mitu aasta tagasi koostöös teostanud. Tellisin hanke dokumendid, esitasin hanke korraldajale ka küsimuse.

Kuna peale helistamist ma asutuse juhilt täiendavat infot ei saanud ja pakkumuste esitamise tähtaeg ligines, saatsin asutuse juhile e-kirja, kus küsisin, kas tema küsimus minu valmisolekust teatud teemadega tegeleda on seotud selle konkreetse hankega. Ütlesin, et soovin selgust, kuna pakkumuse esitamise tähtaeg läheneb.

Sain asutuse juhilt vastuse, et nad koostavad pakkumust sellele konkreetsele hankele. Juht palus mul saata oma CV ja soovis teada, kas ma liitun nendega institutsiooni kaudu või ainuisikuliselt. Saatsin oma CV e-postiga. Järgmisel päeval helistasin asutuse juhile, misjärel saime kokku tema büroos. Ta soovis minult töö teostamise ajalisi mahtusid ja kalkulatsioone, samuti kokkuvõtet meie varasema koostöö kohta. Koostasin need materjalid ja saatsin need talle järgmisel päeval.

Paar nädalat peale pakkumuste esitamise tähtaega helistasin asutuse juhile ja küsisin hanke tulemuste kohta. Asutuse juht ütles, et nad võitsid hanke ja et käivad läbirääkimised lepingu üle. Peale seda oli tema poolelt pikk vaikus, ma ei saanud mingit täiendavat informatsiooni edasiste tegevuste kohta. Saatsin lõpuks e-kirja küsimusega, et selgitada, milline on minu staatus selle hanke tööde teostamisel ja kas olen meeskonnas või mitte. Sain vastuse, et esialgsega võrreldes on mitmed asjad muutunud ja asutus ajab läbi oma jõududega. See tähendas, et ma ei olnud enam meeskonnas. Minu küsimusele, kas ma olin esialgselt pakkumuse meeskonnas, vastas asutuse juht jaatavalt.

Kuna ma meeskonda kuulumise asjaolu kinnituseks küsitud dokumenti asutuse juhilt ei saanud, esitasin küsimuse vastava informatsiooni saamiseks hanke korraldajale. Hanke korraldaja esindaja teatas, et mind ei ole selle asutuse pakkumuses esitatud meeskonnas.


Minu küsimused:
Kas minu õigusi on rikutud, kui jah siis milles seisneb rikkumine?
Milliste vahenditega ja kuidas saaksin ma oma õigusi kaitsta?
Või on kõik korras?

Re: Osalemine pakkuja meeskonnas

22 Juul 2011, 16:01

Kirjas sisalduv informatsioon ei anna alust väita, et Teil oleks olnud lepinguline suhe kirjas mainitud asutusega hankes osalemiseks. Seega tuleb asuda seisukohale, et Teie õigusi ei ole rikutud. Siduv kokkulepe Teie hankes osalemiseks puudus. Teilt tellitud arvamus tööde mahu ja kalkulatsioonide kohta ning kokkuvõte varasema koostöö kohta oli ilmselt selleks, et kujundada arvamus Teie võimalikuks osalemiseks meeskonnas.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta