Korteri ost ja lepingust taganemise võimalused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri ost ja lepingust taganemise võimalused

22 Veebr 2018, 10:24

Tere
Ostsin uusarendusest korteri. Müügikuulutuses andmed: eluruum 52,6 m2, rõdu 16,7 m2, panipaik 7,8 m2. Notari juures sõlmitud lepingu järgi olen omandanud korteri üldpinnaga 56,00 m2. Tasutud 10% korteri maksumusest. Lepinguga tutvumiseks oli aega üks õhtu ja öö. Uurisin mõni päev pärast notari juures käimist maakleri käest, kuidas nii, kuulutuses olevad ruutmeetrid nagu ei klapi lepingu ruutmeetritega. Maakler vabandas eksliku info eest kodulehel, sinna olevat sattunud valed panipaiga suurused. Aga kinnistusraamatus on see eest kõik õige. Suur panipaik olevat ette nähtud suuremale korterile. Vigane info on kodulehel olnud üleval alates 8.09.2017. Järgmine päev peale minu päringut tehti muudatus kodulehele.
Kodulehe infoga on eksitatud ka kõiki eelmisi ostjaid. Teistel korteriostjatel panipaiga erinevus müügikuulutusel pakutavast mõni kümnendik ruutmeetrit, kuid minul üle nelja ruutmeetri väärtuses mitu tuhat eurot. Suur panipaik 7,8 m2 oli oluline argument selle korteri valikul. Müügikuulutusega on mind eksiteele viidud. Sooviksin teist korterit samast arendusest või materiaalset hüvitist. Kas kohus saab mind aidata?

Re: Korteri ost ja lepingust taganemise võimalused

28 Veebr 2018, 20:11

Tere,

Paraku jääb teie küsimust lugedes mulje, et midagi teha ei olegi. Kuulutuses on küll valed andmed, ent notariaalses lepingus olevad andmed vastavad tegelikkusele. Samuti märgite ise, et lepinguga oli aega tutvuda üks õhtu ning ka lepingu sõlmimisel tutvustas notar tõenäoliselt lepingu eset.
Seega oli Teil enne lepingu sõlmimist võimalik aru saada, et ostate väiksema korteri kui müügikuulutuses oli. Oma allkirjaga notariaalsel lepingul kinnitate oma nõusolekut kokkulepitud tingimustel kokkulepitud omadustega korteri ostmiseks.
Eeltoodust tulenevalt ei näe ma kahjuks õiguslikku alust kohtusse pöördumiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta