Soov algatada firma pankrotimenetlus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Soov algatada firma pankrotimenetlus.

02 Juul 2011, 17:12

Olukord siis selline, et väikeettevõte on juba pikemalt minule palga (ca 42 000 krooni) võlgu.Andsin asja kohtusse ning kohus otsustas minu kasuks ning mõistis minu kasuks välja palga ja viivised ca 85 000 krooni.Andsin võla eelmise aasta Augustis väljanõudmiseks kohtutäituri kätte.Kohtutäituri väitel ei saa ta mitte midagi selle firmaga teha , kuna firmal puudub käive ning varasid ei ole.Nüüd ma soovin algatada selle ettevõtte pankrotimenetluse.Kas ma pean menetluse alustamiseks tasuma riigilõivu 383,46 eurot või mitte ,kuna see on saamata jäänud palga nõudmisega seotud avaldus ?

Re: Soov algatada firma pankrotimenetlus.

07 Juul 2011, 14:42

Pankrotimenetluse alustamiseks tuleb tõepoolest tasuda riigilõiv 383,46 eurot. Töötasunõue on üks paljudest nõuetest ja seetõttu ei ole sellel erisusi võrreldes teiste nõuetega. Iseasi on see, kas pankrotimenetlus annab mingigi tulemuse. Töötasunõude puhul on pankrotimenetluses muidugi teatud eelis - riik tuleb appi.

Vasta