Minu nimel võetud kiirlaen ja maksehäire

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Minu nimel võetud kiirlaen ja maksehäire

29 Juun 2011, 09:53

Tere! Aastal 2008 võeti minu nimel 2 kiirlaenu, üks firmalt SMS Laen OÜ, teine SMS Kiirlaen OÜ. Laenu võtnud isik sai karistada ja vastu võeti kohtuotsus (milles on täpselt kirjas, kuidas on võetud mõlemad laenud, kelle andmeid kasutades jne). Küll aga ei ole SMS Kiirlaen OÜ võtnud maksehäire registrist maha maksehäiret minu nimel ja nad ei ole huvitatud sellisest asjade käigust, et nõuda võlga sisse inimeselt, kes ka teo sooritas. Mina neile seda maksma ei hakka ja küsimus - kuidas saan enda nime võlast vabaks (panga, telefonifirma jne) ees, kui mul on olemas lausa kehtiv kohtuotsus, aga see ühtegi firmat (sama laenufirma, pank) nagu ei huvita, sest maksehäire on üleval.

Samuti on küsimus selle kohta, et kuna isik võttis lisaks laenudele ka minu isiklikku raha ja hetkel on ta vangistuses - kas on mul võimalik kohtutäituri või kellegi abil hakata minule kuuluvat raha temalt välja nõudma? Niisama see võlg tagasi makstud ei saa.

Re: Minu nimel võetud kiirlaen ja maksehäire

30 Juun 2011, 21:04

Juhul, kui kriminaalmenetluse raames on Teie kasuks välja mõistetud ka tsiviilhagi (kuriteoga tekitatud kahju osas) ning kohtuotsus on jõustunud, siis tuleb see esitada kohtutäiturile täitmiseks koos täitmisavaldusega, mille blanketi Te leiate internetis http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-po ... ste-vormid . Täitemenetluse raames võib kohtutäitur arestida võlgniku/kinnipeetava sissetuleku ka vanglas. Kinnipeetava isikuarvel (vanglasisene isikuarve, kuhu laekuvad nii kinnipeetava töötasu kui ka näiteks sugulaste poolt kantavad summad) olevatest summadest jäetakse 50 % rahaliste nõuete täitmiseks, 20 % hoiustatakse vabanemistoetusena ja ülejäänud summad jäetakse kinnipeetavale vanglasiseseks kasutamiseks vangla sisekorraeeskirjas sätestatud korras (TMS § 31, vangistusseadus § 44 lg 2).


Vastas Oksana Kutšmei
5.01.12

Vasta