Aegumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Aegumine

29 Juun 2011, 06:42

Tere. Mida ma pean tegema, kui 1. juulist 2011 minu võlg seaduse järgi aegub? Kas pean põõrduma kohtu poole või toimub see automaatselt?

Re: Aegumine

30 Juun 2011, 21:04

Kui võlanõue on aegumas, peab kiiremas korras pöörduma hagiga kohtusse või pöörduma võlgniku poole ja pikendama tagasimakse tähtaega. Sellisel juhul nõudeõigus tähtaeg nihkub edasi ja on aega kohtusse pöördumiseks. Üldine hagi aegumise tähtaeg on kolm aastat.

Re: Aegumine

04 Juul 2011, 06:05

Mida teha siis, kui tsiviilmenetluse korras on 15 aastat tagasi minult välja nõutud summa veel osaliselt tasumata? Kas see ka nüüd aegub uue seaduse järgi, kui jah, kuidas ma edasi peaksin toimima?

Re: Aegumine

07 Juul 2011, 14:55

Kohtuotsusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat ja seega on nõue selles osas aegunud, mis osas see on tasumata. Edasiselt tuleks lihtsalt teatada võlausaldajale, et nõue on selles osas aegunud, või lihtsalt edaspidi võlgnevust mitte tasuda. Jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude, samuti kohtulikust kokkuleppest või muust täitedokumendist tuleneva nõude aegumistähtaeg on 10 aastat.

Vasta