Elatisraha maksekäsu täitmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisraha maksekäsu täitmine

09 Mär 2017, 02:26

Tere, probleem järgmine, minu elukaaslase endine elukaaslane ja nende ühiste laste isa ei ole korralikult lastele elatist maksnud! Seoses sellega esitas mu elukaaslane elatisnõude kiirmenetluses ja kohtu otsusega kohustati laste isa maksma elatist ja väljastati maksekäsk, mis kuulus kohesele täitmisele! Minu küsimus seisneb selles, et maksekäsule on märgitud konkreetne arvelduskonto kuhu mu elukaaslane seda elatisraha saada soovib! Mu elukaaslane on oma laste isale ka korduvalt õelnud, et ta tahab raha antud arvele ja mujale kantud raha ta ei puutu ja ei arvesta elatise maksmisena! Laste isa aga kannab raha teisele arveldusarvele (erinev maksekäsus ettenähtud arveldusarvest)! Põhjus miks mu elukaaslane ei soovi, et ta raha antud arvele kannaks on lihtne- kooselu jooksul nad võtsid koos laenu, laenu saajaks oli minu elukaaslane ja käendajaks siis laste isa ja tagatiseks laste isa varad! Laenu eest soetatud autoga sõidab tänaseni laste isa ja on ka seda laenu siiani korrektselt 8 aastat maksnud. Maksmine käib minu elukaaslase nimele tehtud arvelt, seega laste isa kasutab nüüd ära võimalust maksta välja nõutud elatisrahaga oma auto liisingut sisuliselt, kuna maksab elatisraha sellele arvele, kust läheb maha automaatselt pangalaen! Meie arust ta rikub ju konkreetselt maksekäsku, kui ta ei kanna raha maksekäsus ette nähtud arvele (isegi peale korduvat teavitamist, et mujale kantud raha mu elukaaslane ei puutu) ja väidab, et nii mu elukaaslane kui ka kohus peavad leppima sellega, et ta teisele arvele raha kannab, sest see arve ju ikkagi kuulub mu elukaaslase nimele! Lisaks lahutab ta omavoliliselt summast 430 eur maha ka mingeid asju mida ta lastele ostab v annab, kui lapsed tema juures on (jällegi ju maksekäsu rikkumine). Ehk siis küsimus- kas tal on õigus selliseid lükkeid teha (lahutada omavoliliselt üksikuid summasid ette nähtud summast maha ja kanda raha valele (maksekäsus mitte nimetatud) arvele! Meie ise arvame, et tal ei ole õigus ja otsustasime pöörduda kohtutäituri poole, kuid igasugune juriidiline nõu antud asjas kulub ära ja otsustasime seega ka siit abi otsida!

Re: Elatisraha maksekäsu täitmine

10 Mär 2017, 15:23

Kui kohustatud isik ei täida kohtumäärust korrektselt või kohtumääruses määratud viisil, siis on õigustatud isikul võimalus pöörduda kohtutäituri poole ja pöörata menetlus täitmisele täitemenetluse kaudu.
Kohtutäituri poole pöördudes peate märkima, et kohustatud isik ei täida kohtumäärust korrektselt.
Samas on teil võimalus raha laekumisel see ühelt arvelt teisele üle kanda. Elatis on mõeldud ja ette nähtud lapse ülalpidamiseks ja sellest ei kanta kõrval kulusid. Kui lapsevanem peab lapsele elatisi maksma, siis peab elatis katma kõik lapsega seotudkulud ja elatist maksev lapsevanem ei saa teha omal vabal tahtel ja meeleolul maha arvamisi lapsele makstavast elatise summast. Seda saab teha vaid lapsevanemate omavahelisel kokkuleppel.

Vastas Krista Paal.

Re: Elatisraha maksekäsu täitmine

12 Mär 2017, 02:01

Aitäh vastusee eest,
hetkel võtamegi ette tee kohtutäituri poole! Selle ühelt arvelt teisele kandmise probleem ongi selles, et ta kannab raha sellele arvele peale laenu maksetähtaega, ehk siis nii kui raha laekub läheb sellest summast koheselt laen maha, laen mis on laste isa auto liising sisuliselt! Aga tänan teid ja loodame, et kohtutäitur saab meid aidata!

Vasta