Mogo Intressid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 24
Liitunud: 10 Juul 2012, 14:05

Mogo Intressid

06 Mär 2017, 20:57

Vaatasin lepingut huvi pärast ja vaatasin:
Ehk Mogos on võetud 2 aastst tagasi auto.
Intressimäär: 3,15% kuus, 37,80% aastas

Ehk 1600 eurot , Tagasi pean maksma 3582eur. 60 kuud.

Krediidi kulukuse määr: 45,09% aastas

Kas seaduse järgi üldse võib Intresse niipalju küsida ?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Mogo Intressid

08 Mär 2017, 00:14

Kui Te olete sõlminud lepingu, siis leping on täitmiseks kohustuslik (Võlaõigusseaduse § 8 lg 1 ja 2). VÕS § 13 lg 1 sätestab, et lepingut võib muuta või lepingu võib lõpetada lepingupoolte kokkuleppel või lepingus või seadusega ettenähtud muul alusel. Seega lepingu muutmiseks peaksite pöörduma lepingu teise osapoole st laenuandja poole. VÕS § 4062 lg 1 kohaselt on aga tarbijakrediidileping tühine, kui tarbija poolt tasumisele kuuluva krediidi kulukuse määr aastas ületab krediidi andmise ajal Eesti Panga viimati avaldatud viimase kuue kuu keskmist krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kolm korda. Käesolevas lõikes nimetatud keskmise krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude krediidi kulukuse määra arvutamisel ei võeta arvesse hüpoteegiga tagatud tarbimislaene. Keskmise krediidi kulukuse määra avaldamise iga aasta 1. jaanuariks ja 1. juuliks korraldab Eesti Pank oma veebilehel. Viidatud säte kehtib aga alles 01. juulist 2015.a. Kui Teie leping on sõlmitud varem, siis Teie suhtes see ei ole kohaldatav. Hetkel on tarbimislaenude krediidi kulukuse määr 18.95 %. Kui see nüüd korrutada kolmega, siis maksimaalne lubatud krediidi kulukuse määr on 56,85 %. Seega ei ületa Teie laenulepingu kulukuse määr lubatud piiri.
Intressi osas aga mingeid seadusest tulenevaid piiranguid ei ole.


Vastas Vambola Olli.

Vasta