Maksegraafik!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksegraafik!

16 Juun 2011, 09:34

Kohus mõistis mult välja korteri haldus-hooldusteenuste võlga nelja aasta eest 350 euri, mille ma pean maksma KÜ-le. Kuna olen töötu ja mul kindlat sissetulekut ei ole, siis kas oleks mõeldav teha maksegraafik paari aasta peale ja kas seaduses ei ole selle kohta mõnda punkti, et millist summat, millise aja peale ajatada saab ja kes seda üldse otsustab?

Re: Maksegraafik

20 Juun 2011, 19:25

Seadustes ei ole sätestatud tähtaega, kui pika aja peale on võimalik teha maksegraafik. See tuleb kokku leppida KÜ juhatusega. Vähetõenäoline, et KÜ jahatus nõustub võlgnevuse likvideerimiseks kokku leppima kaheaastast maksetähtaega. Kui KÜ juhatusega ei õnnestu maksmises osade kaupa kokku leppida, võidakse anda kohtuotsuse täitmine kohtutäiturile. Soovitav on võlgnevus võimalikult kiiresti ära tasuda, sest otsuse täitmisel kohtutäituri poolt lisanduvad veel täitekulud.

Vasta