Töövõtuleping objekti põhine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Veebr 2011, 10:44

Töövõtuleping objekti põhine

12 Dets 2016, 14:27

Tere!
Kui on vormistatud töövõtuleping näit. 1.mai 2014 ja sisse on kirjutatud, et obejekti lõpp valmimiseni ( kindlat aega pole vb 1a vb 1.5), on ka äratoodud töötasu, maksmise päev jne. need korras aga küsimus kas on õigus ehitajal ka puhkusele kui aasta töötanud või puhkuse kompentsiastsioonile objekti ehitamise lõpus?

Tänud ette

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Töövõtuleping objekti põhine

13 Dets 2016, 18:23

Töövõtulepinguga ei ole õigus nõuda puhkust ega puhkusekompensatsiooni. Töövõtuleping on teenuse osutamise leping, millega üks lepingupool võtab õiguse ja kohustuse x teenus või toode teha ja teine pool peab selle eest teile x summa tasuma. Lepinguga määratakse ära periood, millal toode üle antakse või tellimus täidetakse ning kus see tellimus täidetakse.

Seega võivad töövõtulepingul olla töölepinguga sarnased tingimused. Töölepingul veel tingimus, tööandja peab andma toote või teenuse tegemiseks töövahendid ja materjalid ning määrama isiku, kellele te allute ja kontrollima või juhendama töö teostamist või tellimuse täitmist.

Kui teie lepingus on kõik need eelnevad tingimused ja nõuded olemas, siis on teil õigustatud nõuda töölepingu järgset kohtlemist.


Vastas Krista Paal.

Vasta