Pangavõlg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pangavõlg

27 Mai 2011, 13:29

Probleem siis selline, et oli võetud krediitkaart Sampo pangast, millega jäin võlgu natuke üle 500 euro. Eile sain teada (26. mai), et on inkassose niiöelda loovutatud võlg panga poolt. Sampo pangas kontol enam miinust ei ole. Kokku nõuab inkasso nüüd üle 800 euro. Kuidas ma edasi käituma peaks, et asju endale hullemaks ei teeks? Kas sõlmin kohe inkassoga maksegraafiku või pusin midagi edasi? Kõige hullema asi on, et ise pole inkasso kirju ja võlanõudeid näinud, kuna viibin Eestist kaugel ja ei saa veel vähemalt 1 kuu jooksul Eesti minna. Mis on ametlik seaduslik maksetähtaeg? Kiri oli jõudnud 20. mai ja tähtaeg oli märgitud 26. mai. Ähvardus oli ka, et kui 26. mai ei ole üle kandnud, siis annavad kohtusse. Kui kohtusse annavad, kas siis muutub asi minu jaoks veel hullemaks? Ühesõnaga, tahaks selle võlaga ühele poole saada, aga ei oska kuskilt alustada. Milline tee oleks siis selle võla tasumiseks kõige lihtsam ja minu rahakotile ka kergem?

Re: Pangavõlg

30 Mai 2011, 16:54

Kuna võlg on loovutatud inkassofirmale, siis tuleks kiiremas korras võtta ühendust selle firmaga ja võimalusel kiiresti võlg ära maksta või kokkuleppel teha maksegraafik. Ametlik maksetähtaeg on ilmselt mööda lastud, sest muidu poleks pank nõuet loovutanud. Uus maksetähtaeg tuleks kokku leppida inkassofirmaga. Loodetavasti sidevahendid seda võimaldavad. Asja lahendamisel kohtu kaudu lisanduvad kohtukulud: riigilõiv ja ilmselt ka inkassofirma esindaja tasu. Võimalusel tuleks kindlasti vältida asja kohtulikku lahendamist hagimenetluse korras. Juhul, kui ei ole võimalust isiklikult võtta ühendust inkassofirmaga, siis tuleks seda kiiremas korras teha kellegi tuttava kaudu. Igal juhul tuleks näidata üles head tahet laenu võlgnevuse tasumiseks. Maksmisest pahatahtlik kõrvale hoidmine võib kaasa tuua täiendavaid kulutusi.

Vasta