Kohtukulud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtukulud

17 Mai 2011, 07:59

Jaanuar 2010 oli mul kohus, kus määrati karistus 120 h ühiskondlikku tööd, mille tegin ära juuni 2010. Kohtukulu+advokaaditasusi ei suutnud maksta ja tegin maksegraafiku. Olen maksnud 2 korda igakuist summat, aga edasi pole kuidagi võimalik maksta, kuna tööl ei käi ja majas 5-kuune laps, kelle peale kuulub üpris suur summa. Kohtule avaldust teha ei taha, kuna olen juba 4 korda teinud vastava avalduse, et lükkaks edasi. Iga kord on tõstetud 3 kuud sissenõue edasi. Viimases kohtu kirjas oli, et kohtule avalduste tegemine ei ole kauplemis viis. Soovin teada, mida edasi teha. Kas kohtul on õigus, kui mul karistus, mis määrati 120 h tehtud, ja kui nüüd jätan maksmata, panna mind vanglasse? Ühes kohtutäituri kirjas oli, et kui ära ei maksa, arvestame summa asenduskaristuseks (ehk arest).
Palun kiiret vastust. Ette Tänades

Re: Kohtukulud

18 Mai 2011, 13:42

Kohutotsuseid täidavad kohtutäiturid, mitte kohus. Kui on täitmata rahaline karistus, siis võidakse see kohtu poolt asendada vangistusega ja, kui on täitmata trahv väärteo toimepanemise eest, võidakse see asendada arestiga. Kohtukulusid (sundraha jm) ja advokaaditasu ei asendata asenduskaristusega, sest tegemist ei ole ei rahalise karistuse ega trahviga. Täitur võib nende nõuete sissenõudmiseks arestida pangaarved või ka vara.

Vasta