Varade ja kohustuste nimekiri

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Varade ja kohustuste nimekiri

10 Mär 2016, 16:58

Tere!

Meil on abikaasaga lahusvara. Abikaasa peab täitma kohtutäiturile Varade ja Kohustuste nimekirja , kas sinna tuleb kirja panna ka minu varad kuigi meil on lahusvara kas ma olen kohustatud ütlema oma pangakontode nr jne ?? Kas kohtutäitur saab minu varade kallale minna kui meil on abiellumise algusest olnud lahusvara ja abikaasa võlad on pärit kõik enne minuga suhtesse asumist ??

Re: Varade ja kohustuste nimekiri

13 Mär 2016, 17:16

Perekonnaseaduse (PKS) § 58 esimese lause kohaselt varalahususe korral käsitatakse abikaasasid varalistes suhetes isikutena, kes ei ole teineteisega abielus.
Seega vara kuuluvuse seisukohast ei oma Teie abielu mingit mõju.

Teie abikaasa suhtes läbiviidav täitemenetlus Teile kuuluvat vara ei ohusta. Samuti ei pea Teile kuuluvat vara kajastama abikaasa varade ja kohustuste nimekirjas. Küll oleks korrektne informeerida kohtutäiturit, et Teie abielus kehtib varalahususe režiim.


Vastas Oksana Kutšmei.

Vasta