Suusõnalise lepingu muutmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suusõnalise lepingu muutmine

04 Mai 2011, 11:51

Minu küsimus on suusõnalise lepingu muutmise kohta. Nimelt on mul suusõnaline leping autoparkimiskoha rendi kohta, olen seda rentinud juba ligi kaks aastat ja 31.01.2011 saatis omanik mulle emaili, et alates 01.02.2011 on uus hind ja see on nüüdsest peaaegu kahekordne. Iga kuu saan neilt korralikult arve ja olen seda ka regulaarselt tasunud, seega see tõestab, et meil on kokkulepe olnud jne. Kas omanikul on õigus mulle ette teatada ligikaudu 12h, et tema muudab hinda? Kas etteteatamis aeg ei pea olema pikem?
Tänan vastuse eest!

Re: Suusõnalise lepingu muutmine

05 Mai 2011, 22:01

Lepingu võib sõlmida suuliselt, kirjalikult või mis tahes muus vormis, kui seaduses ei ole sätestatud lepingu kohustuslikku vormi. Võlausaldaja ja võlgnik peavad teineteise suhtes käituma hea usu põhimõttest lähtuvalt ja mõistlikult. Võlasuhtes loetakse mõistlikuks seda, mida samas olukorras heas usus tegutsevad isikud loeksid tavaliselt mõistlikuks. Lepingu muutmisest etteteatamise mõistlikuks ajaks võib pidada ajavahemikku kuni kuu aega. Kaasuses kirjeldatud etteteatamise tähtaega ei saa pidada mõistlikuks.

VÕS § 299 lg 2 sätestab, et eluruumi üürileandja peab teatama üürnikule üüri tõstmisest kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis vähemalt 30 päeva enne üüri tõstmist ja seda põhjendama. Teates tuleb selgelt märkida:
1) üüri tõstmise ulatus ja üüri uus suurus;
2) mis ajast üür suureneb;
3) üüri tõstmise põhjendus ja arvestus;
4) üüri tõstmise vaidlustamise kord.
Rendilepingule kohaldatakse täiendavalt üürilepingu kohta sätestatut. Seega antud juhtumi puhul tuleb rendileandjal järgida rendilepingu muutmisel üürilepingu koht käivaid vastavaid sätteid Võlaõigusseadusest.

Vasta