Maksekäsu menetlus ja maksegraafik

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksekäsu menetlus ja maksegraafik

17 Dets 2015, 11:39

Tere!

Mul on probleem ühe inimesega, kes on mulle pikemat aega võlgu ja siiani pole tasumise vastu huvi ilmutanud. Poolteist nädalat tagasi esitasin maksekäsu kiirmenetluse avalduse. Selle peale kirjutas võlgnik mulle, et on siiski oma võla tasumisest huvitatud ja sooviks seda teha maksegraafiku alusel.
Ma saan aru, et kui kohtule vastav avaldus teha, siis kohus võib maksekäsu kiirmenetluse tulemusena avaldaja ja võlgniku vahel kokku lepitud maksegraafiku koos maksekäsuga kinnitada. Aga mis juhtub sel juhul siis, kui võlgnik näiteks kaks kuud täidab graafikujärgset kohustust, aga pärast seda taas ei täida? Kas mul sel juhul on õigus see maksekäsu menetluses kinnitatud graafik koos täitmisavaldusega otse kohtutäiturile edastada ja täitur saab kinnitatud maksegraafiku alusel täitemenetluse algatada? Või tuleb uuesti esitada avaldus kohtule vastava hetke võlajäägi sissenõudmiseks?

Re: Maksekäsu menetlus ja maksegraafik

18 Dets 2015, 10:47

Kui maksekäsu kiirmenetluses tehakse kohtu määrus „Maksekäsk“, siis on tegemist täisväärtusliku kohtulahendiga, mille alusel saate algatada sundtäitmise. Selleks tuleb Teil pöörduda kohtutäituri poole avaldusega ja Teie võla välja nõudmisega hakkab tegelema kohtutäitur. Uuesti kohtusse pöörduda ei ole vaja.


Vastas Vambola Olli.

Vasta