Ehitustööd

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ehitustööd

24 Apr 2011, 19:46

Tere, paluksin abi, kuidas toimida. Olen ehitusfirma omanik. Võtsime umbes 2a. tagasi töösse katusetööd. Saatsin tellijale lepingu ja hinnapakkumise. Neid saadetud dokumente pole siiani allkirjastatud. Samuti ei olnud minul lepinguid oma töötajatega, kes töid teostasid. Kahjuks teostasime tööd ebakvaliteetselt. Olen üritanud probleemi lahendada, kuid kahjuks pole suutnud (töötajad kes selle jama kokku keerasid, pole samuti huvitatud probleemi lahendama). Nüüd nõuab tellija raha tagasi (50000eek makstud tööde eest + 50000eek materjalide, mis ära rikuti). Minu firma on veel registris, kuid ei tegutse (läheb pankrotti). Tellijat see aga ei huvita, vaid pressib mind. Ta on endale appi võtnud ka "pätid", kes mind rõhuvad. Loomulikult olen tekkinud olukorras ise süüdi, kuid seda lahendada enam ei suuda. Kuidas peaksin edasi toimima? Millised on minu ja tellija õigused/võimalused?
Ette tänades,
P.

Re: Ehitustööd

26 Apr 2011, 15:38

Lepingulist kohustust rikkunud lepingupool võib rikkumise oma kulul heastada, muu hulgas mittekohase täitmise parandada või asendada, kuni teine lepingupool ei ole lepingust taganenud, seda üles öelnud või nõudnud kohustuse täitmise asemel kahju hüvitamist, kui:
1) heastamine on vastavalt asjaoludele mõistlik ja
2) heastamisega ei põhjustata kahjustatud lepingupoolele põhjendamatuid ebamugavusi ega kulutusi ja
3) kahjustatud lepingupoolel ei ole õigustatud huvi heastamisest keelduda.

Kohustust rikkunud lepingupool võib kohustuse rikkumise heastada mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta on kahjustatud lepingupoolele teatanud heastamise kavatsusest, pakutavast heastamise viisist ja ajast ning kahjustatud lepingupool, kellel on heastamisest keeldumiseks õigustatud huvi, ei ole mõistliku aja jooksul teatanud, et ta ei ole heastamisega nõus.

Kahjustatud lepingupool võib heastamise teate saamisest kuni heastamise lõppemiseni või selle ebaõnnestumiseni oma kohustuse täitmisest keelduda. Muid õiguskaitsevahendeid võib ta heastamise ajal kasutada üksnes juhul, kui need ei ole heastamisega vastuolus.

Heastamine ei võta kahjustatud lepingupoolelt õigust nõuda kohustuse täitmisega viivitamise ja rikkumise heastamisega tekitatud kahju hüvitamist, muu hulgas viivise või leppetrahvi maksmist. Tellijal on õigus tagasi nõuda makstud tasu ja ka tekitatud kahju, kuid seda siiski seduslikul teel. Juhul, kui ähvardamine ületab teatud piirid ja muutub kriminaalseks, tuleks pöörduda avaldusega politseisse. Seaduslikult lahendatakse antud probleem firma pankroti kaudu.

Vasta