kiirlaenu lõputu tagasi maksmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kiirlaenu lõputu tagasi maksmine

30 Mär 2011, 17:36

Tere!

Peaaegu 2 aastat aastat tagasi võtsin kergekäeliselt kiirlaenu summas 7000.- krooni. Tagasi pidin hakkama maksma maksegraafiku alusel (4x2700.- krooni). Kuna see summa on päris suur, mida pidin hakkama korraga maksma, siis jäin hätta ning siiamaani olen suutnud ainult pikendada laenu iga kuu summas 1200.- krooni (30 päeva pikendamistasu). Probleem ongi nüüd selles, et kokkuvõttes nende pikendamistega olen laenu kahekordselt kindlasti juba tagasi maksnud. Olen mitmel korral palunud, kas äkki oleks võimalik teha maksegraafik väiksemate summade peale, et saaksin lõpuks ometi sellest võlast lahti, kuid ei, seda nad ei tee. Sooviksingi teada, mida peaksin tegema ja kas mul ongi üldse mingit õigust midagi küsida ja tahta või peaksin lihtsalt maksma edasi nii nagu nad tahavad?

Viimane kord, kui palusin maksegraafikut, vastati mulle järgnevalt:

Tere.

Hetkel on Teie võimalused kas tasuda osamkae või osamakse pikendada.
Pikendamis tasu ei ole laenu tagasimaksmise tasu vaid see on tasu selle eest, et te kasutate meie poolt laenatud raha teatav perioodi võrra kauem.Sisiuliselt on see intress kasutatud perioodi eest.

Juhin Teie tähelepanu asjaolule,et kui Te ei tasu osamakseid vastavalt sõlmitud laenulepingule lisanduvad osamaksetele lisakohustused.

Maksegraafikut saate sõlmida kui tasumata osamakse tasumise tähtajast on möödas teatud periood.
Sel hetkel katkestab Sms Laen AS Teiega laenulepingu ja Teie võlgnevus antakse üle AS Era Liisingu Inkassoteenustele.
Maksegraafiku saate sõlmida logides sisse lehel http://www.smslaen.ee ning minnes linglile – Maksegraafik.
Maksegraafiku sõlmimise tasu on 10€ mis tuleb tasuda koheselt maksegraafiku sõlmimisel.
Maksegraafiku sõlmimisel, sõltub miinimumosamakse suurus laenatud summast ja/või võlgnetava summa suurusest.
Maksegraafiku sõlmimisel lisanduvad, meie poolt loovutatud nõudele veel Era Liisingu Inkasso poolt,
maksegraafikuintressid vastavalt maksegraafiku perioodile ja loovutatud võla suurusele.

Maksegraafiku sõlmimise võimaluseni on veel paar kuud aega.

Riina Tammiku
Laenuhaldur
SMS Laen AS

Re: kiirlaenu lõputu tagasi maksmine

01 Apr 2011, 20:04

Antud juhul tuleks võlgnikul pöörduda kohtusse võlgade ümberkujundamise avaldusega.

Võlgnik esitab avalduse võlgade ümberkujundamiseks enda elukoha või ettevõtte asukoha järgsele maakohtule. Otstarbekas oleks enne avalduse esitamist taotleda riigiõigusabi. Vastavad blanketid on kohtutes olemas. Edasine menetlus ja sisulise avalduse esitamine kohtusse toimub vastavalt Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seadusele. Juhul, kui võlgnik otsustab siiski iseseisvalt koostada võlgade ümberkujundamise avalduse, siis peab avaldus sisaldama järgmisi andmeid:

1) võlgniku selgitus makseraskuste ja nende põhjuste kohta;

2) kas ja mida on võlgnik teinud makseraskuste vältimiseks või kõrvaldamiseks;

3) võlgade ümberkujundamise abinõud, mille rakendamist võlgnik taotleb;

4) võlgniku põhistus, et võlgade ümberkujundamise abinõude rakendamisel suudab ta kohustused täita ja tõenäoliselt on võimalik tema maksejõuetust vältida;

5) võlgniku kinnitus, et talle ei ole teada asjaolusid, mis võiksid võlgade ümberkujundamise välistada;

6) võlgniku seisukoht nõustaja määramise vajalikkuse suhtes;

7) riigilõivu tasumise kontrollimist võimaldavad andmed.

Eraldi tuleks rõhutada, et võlgnik peaks siiski taotlema kohtult nõustaja määramist.

Vasta