Tööandja on võlgu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööandja on võlgu

27 Mär 2011, 20:59

Sain 30.03.2010 töövaidluskomisjoni otsuse kätte ja hakkasin firmast raha käima küsimas.Lubati meile kogu aeg et kui raha laekub siis kannab kindlasti. Kuid kogu aeg venitas ja venitas , lõpuks kui läksime raha küsima siis ütles et firma on pankrotis.Kuigi me teame et rahad liikusid aga ja varad kanditi kõik üle uutesse firmadesse.Hetkel on samadel inimestel uued firmad ja nad tegutsevad edasi.Kas nii ongi et nemad lihtsalt teevad uue firma ja jätavad töötajale raha maksmata.Kas mul pole enam mingit õigust selle firma juhatuse liikmete käest nõuda raha. Summa on eesti kroonides umbes 72000.-eek.Kõigele lõpuks hiljem avastasime et töölepingule ei ole ka mina allkirja annud see on keegi teine kirjutanud ja siis tehtud koopia.Kuigi on juba möödunud aasta aga hing ei anna rahu sest see summa on nii suur minu jaoks,sellepärast ma tahaks väga abi saada. Ei oska kellegi poole pöörduda.Kõige rohkem teebki haiget see, et nemad tegutsevad edasi ja irvitavad ainult mulle, et kui raha pole siis ei ole kuskilt maksta.Kas Eesti vabariigis ongi sellised seadused et tavainimesel pole mingeid õigusi.

Re: Tööandja on võlgu

29 Mär 2011, 09:01

Palun esitage jõustunud töövaidluskomisjoni otsus kohtutäiturile ja tema saab välja mõistetud summa tööandjalt kätte.

Re: Tööandja on võlgu

03 Mai 2011, 21:14

Teie soovitusel käisin kohtutäituri juures ja tema vastus oli et firma on pankrotis ja sellega tegeleb pankrotihaldur.Tema -kohtutäitur ei saa enam midagi teha oli vastus.Tahaks teada kas pankrotihalduril ei ole siis esma õigus kohe pankroti korral täita töövaidluskomisjoni otsust või on töötajal raha saamine viimane peale kõiki teisi kohustusi. Selle firma omanikud kes on mulle võlgu ei tegutse selle firma nime all vaid on samad omanikud registreerinud uue firma äriregistris ja tegutsevad edasi .Kohtutäitur ei saa firma omanike käest nõuda, sest otsuses on ju firma käest nõutav raha mitte firma omanike käest.Tahaks uut vastus saada kas jääbki siis raha saamata või on ikkagi mingi võimalus.Kuigi kui ma töövaidluskomisjoni avalduse andsin siis sel ajal meie andmeil liikusid firmas raha,miks nad ei täitnud oma kohustusi.

Re: Tööandja on võlgu

09 Mai 2011, 09:34

Palun esitage pankrotihaldurile töövaidluskomisjoni otsus ja tema väljastab Teile dokumendi, mis tõendab firma pankrotti. Antud dokumendiga pöörduge palun töötukassasse, kes maksab Teile osaliselt kompensatsiooni.

Alates 01.01.2004.a ei kuulu töötajate nõuded rahuldamisele pankrotivara arvel eelisjärjekorras, vaid on võrdsustatud kõigi teiste pandiga tagamata tähtaegselt esitatud nõuetega (nn teise rahuldamisjärgu nõuded).

Vasta