Lindorffi nõue ja menetlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lindorffi nõue ja menetlus

18 Mär 2011, 08:05

Minu probleem- tellisin 2006- 2007 päris palju kaupa Quellest (järelmaksuga), millest ka palju üsna paljud asjad tagastasin. Mäletan ka, et näiteks mingid saapad läksid katki ca 1 kuu pärast, saatsin need osaliselt kantuna tagasi. Kui kauba Eesti Postist kätte sain, andsin allkirja lepingule(?), mis muuhulgas andis 14 päevase tagastusõiguse. Tagastamise korral saab postist ainult tseki, kus peal kauba kaal ja tagastamise kuupäev. Tshekil puuduvad kauba nimetused ja väärtused. Tsheki peal on küll paki kaal, aga kuna Quelle saatis tihtipeale kaupa suures kastis ja vahele oli topitud pabereid, tagastasin üldjuhul kaubad hoopis nt kilekotis või väiksemates pakendites, sest neid suuri kaste edasi- tagasi tassida oli tüütu. Seega, ka tsekil oleva kaalu järgi ei vii midagi kokku. Ma ei ole kõiki neid tsekke alles hoidnud ja teadlikult säilitanud, ei ole tulnud selle pealegi, et pean hakkama kunagi tõestama tagastust. Lindorff on varasemalt saatnud mulle arveid, kus peal mingi toimiku number ja summa. Kõik Lindorfi nõuded on olnud segased, alati erinevate summadega. Selgitusi nad ei jaga, üldjuhul tahavd rääkida vaid telefoni teel ning saadavad vaid ainult minu poolt allkirjastatud lepinguid, millega olen kauba kätte saanud. Ühtegi tagastusdokumenti neil muidugi pole. Aasta lõpus sain maksekäsu kiirmenetluse, mida tunnistasin osaliselt, sest kaasas olnud materjali järgi sain niipalju kokku, et mingi summa oli tõesti vist maksmata. Tunnistatud nõude suurus oli 197 eurot (kauba väärtus). Edasi anti teada, et läheb hagimenetlusse. Täna sain postikutse, et mulle on tulnud Harju Maakohtust menetlusdokument.
Kuidas siis nüüd ikkagi edasi minna? Olen jätkuvalt küsimuse ees, kas makstagi see Lindorffi poolt nõutav kogusumma ära- ca 1000 (koos intresside, viiviste ja jumal teab millega) euri ja taluda ülekohut, sest kaupa mul ju pole. Kuidas ma kohtus tõestan kauba tagastamisi, kui pole alleski tsekke tagastamise kohta, aga neil on need allkirjastatud lepingud, mis tegelikult ei tõesta kuidagi, et ma kauba ka endale jätsin. Maksta see ära 200 eurot mida tunnistasin kiirmenetluses, märkides maksekorraldusele " tunnistatud nõude summa"?
Mida tähendab menetlusdokument? Kuidas peaksin edasi toimima? Kui peaksin pöörduma mõne juristi poole abi saamiseks, siis keda foorum soovitab?

Re: Lindorffi nõue ja menetlus

21 Mär 2011, 10:46

Kui saab asja menetleda menetluskorras, siis saategi oma kohustuste õigsust tõendada. Tšekiga saate tõendada, et olete asja tagastanud. Saate ka postiasutustelt taotleda koopiaid kauba tagastamise tšekkidest.
Kui Te olete mingi summa võlgu, siis peate selle osa kindlasti tagasi maksma, millega annate kohtule ka signaali, et olete seadusekuulekas ja tahate oma võlgasid likvideerida. Ülejäänu osas, mida Te teate, et võlgnevust pole, saate kohtus vastu vaielda.

Vasta