Ruumide vabastamine pärast rendilepingu lõppemist

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 15 Mär 2011, 16:14

Ruumide vabastamine pärast rendilepingu lõppemist

15 Mär 2011, 16:32

Laoruumide rendileping on lõppenud, kuid rentnik ei vabasta ruume ja väldib kontakti. Kuidas saab rendileandja ruumid vabastada?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Ruumide vabastamine pärast rendilepingu lõppemist

16 Mär 2011, 10:09

Kindlasti saatke rentnikule kirjalik teade (kas SMS, e-kiri või paberkandjal tähitud kiri), kus teatate talle ruumi vabastamise viimase tähtaja ja koha, kuhu edaspidi tema asjad paigutatakse. Siin on vajalik arvestada mõistliku ajaga.
Kui rentnik ruume ikkagi ei vabasta ja mingit kontakti pole temaga võimalik saavutada, kuid Te tahate ruume omatarbeks või edasi rentimiseks kasutada, siis on võimalik ruumi tunnistajate juuresolekul siseneda ning fikseerida hetkeolukord (pildistada, filmida ja asjad inventeerida). Rentniku asjad saate koguda mõnda kinnisesse, lukustatud ruumi ja teatada rentnikule asjade asukoht.

Postitusi: 4
Liitunud: 15 Mär 2011, 16:14

rentnik ei vabasta ruume

18 Mär 2011, 14:35

Laopinna rendileping lõppes .Rentnik ei vabasta ruume ja väldib igasugust kontakti.Ruumidesse on jäänud temale kuuluvad kasutatud autoosad( vanad autouksed, vanad kummid, katuse ja usteta autovrakk jne).Talle antud mõistliku aja jooksul(kaks nädalat) ta oma asju ära ei viinud.Kas tõesti pean jääma igavesti neid asju hoidma ega ei saa oma ruume vabaks?Kas pean ise rentima ruumi tema asjade igavesti hoidmiseks, et oma ruume vabaks saada seejuures veel renti tasuma. Süüdlasest rentnikult hiljem raha sissenõudmine ei tule kõne alla, sest juba rendileping lõppes neljakuulise võlgnevusega,mille kättesaamine on lootusetu.Samuti on lootusetu kontakt üldse(võib olla on ta surnud?...).See tähendab ju, et pean endale võlgu jäänud rentniku asju elu lõpuni säilitama. Kas seadus tõesti on nii ette näinud?Sellisel juhul on see ju surnud ring,sest ka mina võin selle rendileandja suhtes, kuhu asjad viisin samuti käituda jne .jne. Mingi lahendus peab ju olema?.

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: rentnik ei vabasta ruume

22 Mär 2011, 21:08

Esitatud küsimustele ei saa päris täpset vastust anda. Pooled on ju sõlminud lepingu ning tuleks juhinduda lepingust. Teatud võimalused siiski on. Kirjast selgub, et rentnik võlgneb 4 kuu renditasu. Seega saaks soovitada, et tuleks ruumidesse mahajäänud asju hoida 2-3 kuud ning seejärel võimalusel rentnikust maha jäetud asjad- vara võimalusel müüa. Hoida alles müügidokumendid ja saadud raha tasaarvestada renditasu võlgnevusega. Juhul, kui rentnikust maha jäänud asjad on väärtusetud tuleks koostada asjade nimekiri ja need lihtsalt ära viia kas prügilasse või ära anda vanarauana tehes saadud raha arvelt taas tasaarvestuse. Rentnik ega tema pärijad ei oma reaalset võimalust nõude esitamiseks rendileandja vastu kuna rentnik on korratuna võlgu jäänud väidetavalt 4 kuu renditasu.

Vasta