Metsa kinnistu rendileping.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Metsa kinnistu rendileping.

10 Mär 2011, 09:30

Tere !

Pöördun Teie poole oma mure ja küsimustega.

Olen metsakinnistu omanik ja soovin oma metsa kinnistust tetaud eraldised välja rentida ja sõlmida rendilepingu rentnikuga (kinnistu on vanematelt päranaduseks saadud).Rendilepingu soovin sõlmida oma õega, ehk siis teatud eraldised kinnistult soovin rentida õele.Kinnistust teatud eraldised oleks rentnikule tasuta rendile antud ja tehing ei too rendileandjale tulu, ehk siis minule, kui kinnistu omanikule.Rendilepingut soovin sellepärast teha, et õel oleks ka õigus minu kinnistult müüa kasvavat metsa, ehk siis kasvava metsa raieõigust edasi firmadele, vastava metsamajandamise kava kohaselt.Õel on Osaühing ja ta ise on juhatuse liige ja mina olen FIE-na registreeritud.Õe Osaühingu üheks tegevusaladeks on märgitud ka metsandus,ehk siis, metsa müüd, hooldus jne.Soovin, et õde saaks ise minu kinnistult müüdud metsa müügist saadudu tulud ja kulud ise deklareerida oma OÜ alt, et minule seda kohustust ei tekiks.Soovn, et kõik lepingud, mis selle tehinguga kaasnevad, oleks juriidiliselt õigesti vormistatud, et hiljem Maksuameti ees ei tekiks probleeme.

Küsimused on järgmised:

1)Kas tuleks sõlmida õega rendileping? Rendilepingus oleks välja toodud poolte kohustused ja õigused.
Kas rendleping peab olema notariaalselt kinnitatud, või piisab sellest, kui mina ja õde sõlmime rendilepingu omavahel ja sellel puudub notariaalne kinnitus.
2)Kas tuleks õega sõlmida ka kasvava metsa raieõiguse võõrandamise leping, lisaks rendilepingule (müüja veerus oleks siis minu andmed).Kui õde hakkab kasvavat metsa müüma edasi firmadele, siis ennem sõlmin mina õega kasvava metsa raieõiguse võõrandamise lepingu ja seejärel alles saab õde sõlmida firmaga, kes siis ostab kasvavat metsa, kasvava metsa raieõiguse võõrandamise lepingu.Kas see võõrandamise leping peaks ka olema notariaalselt kinnitatud, mis on minu ja õe vahel sõlmitud.
3)Kas võõrandamise leping on - metsa raieõiguse võõrandamise leping, või võib olla ka üleandmise ja vastuvõtmise aktina ära vormistatud.
4)Millised lepingud, mis puudutavad metsa kinnistu rentimist peavad olema notariaalselt kinnitatud.
5)Mina, kinnistu omanik rendin välja teatud eraldised oma kinnistult õele ja on tehtud selle kohta vastav rendileping.Õde hakkab kasvava metsa raieõigust edasi müüma firmale ja ennem, kui kasvavat metsa müüa, tuleb sõlmida müüja ja ostja vahel metsa raieõiguse võõrandamise leping.Kas mina omanikuna pean ka nende vahel sõlmitud võõrandamise lepingus kajastuma, kui kinnistu omanikuna.
6)Kas tuleb sõlmida ka vara tasuta kasutamise leping,lisaks rendilepingule.
7)Kui on sõlmitud rendileping rentnikuga, kas rentnikul on õigus deklareerida kasvava metsa müügist saadud summad oma deklaratsioonis, mida ta on teinud seoses ettevõtlusega minu kinnistult.


Ühesõnaga, kas rendileping peab olema notariaalselt kinnitatud ja kas õde hiljem saab ise oma tulud ja kulud deklareerida, mis on kasvava metsa müügist saadud minu kinnistult, et minule pärast seda deklareerimise kohust ei jääks.


Suured suured tänud ette

Re: Metsa kinnistu rendileping.

11 Apr 2011, 10:32

Rendilepingu sõlmimisel eeldatakse, et asi antakse kasutada tasu eest.

Rendilepinguga kohustub üks isik (rendileandja) andma teisele isikule (rentnik) kasutamiseks rendilepingu eseme ning võimaldama talle rendilepingu esemest korrapärase majandamise reeglite järgi saadava vilja. Rentnik on kohustatud maksma selle eest tasu (renti). Seega tuleks sõlmida õega tasuta kasutamise leping, et vältida hilisemaid arusaamatusi. Tasuta kasutamise leping ei pea olema notariaalselt kinnitatud. Lepingu sõlmimisel tuleks juhinduda Võlaõigusseaduse §-dest 389-395. Edaspidise metsatükkide majandamise käigus saadud tulu deklareerimise kohustus on õel, kui ta korraldab metsaraied ja saab raietelt tulu.

Vasta