alaealine ja inkassonõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

alaealine ja inkassonõue

10 Apr 2014, 20:28

Tere.
Minu alaealine tütar ( 16a.) tegi oma kontolt osta.ee keskkonnas pakkumise, mis võitis. Raha tal asja välja osta ei olnud ning osta.ee saatis trahvinõude.
Kui ma teada sain sellest nõudest, siis kirjutasin osta.ee-sse, et mina lapsevanemana ei ole tehinguga nõus ja vastavalt TSüs-le on alaealise tehing, millega lapsevanem enne või pärast ei nõustu, õigustühine.
Samuti peaks vastavalt samale seadusele olema õigustühine iga tehing, millega alaealisele tekib mingi tsiviilkohustus.

Osta.ee ei olnud minu vastuväidetega nõus ja tugines oma kliendilepingule, mille kohaselt alaealine laps ise kinnitab, et seaduslik esindaja lubab tal tehinguid teha.

Nüüd on tulnud inkassost kiri, et võlgnevus on nendele edasi saadetud.

Kas osta.ee-l on õigus nõuda alaealiselt sisse toimumata tehingu eest trahvisummat ning saata see isegi inkassosse?

Ette tänades vastuse eest.

Re: alaealine ja inkassonõue

21 Apr 2014, 08:40

Tere,

Kas alaealise (piiratud teovõimega isiku) mitmepoolne tehing on kehtiv või tühine, sõltub mitmetest asjaoludest. Üldjuhul on alaealise poolt seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta tehtud mitmepoolne tehing tühine, v.a. tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 11 sätestatud juhtudel.
Küsimusest ei selgu, mil moel toimus alaealise kliendiks registreerumisel alaealise isiku autentimine. Tuleks pöörduda õigusnõustamisele, et välja selgitada täpsed asjaolud; lisaks tuleks ka analüüsida osta.ee kehtestatud tüüptingimuste (sh nt leppetrahv) kehtivust jne.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta