Kadunud firma ilmus välja

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kadunud firma ilmus välja

13 Sept 2012, 12:47

Tere.

Pole varem sellise asjaga kokkupuutnud. Nimelt: Olin kunagi mitmetele firmadele võlgu, mingi hetk otsustasin kõik enda võlad likvideerida. Krediidinfosse jäi ülesse üks võlg ühele kiirlaenu firmale. Kuna läbi krediidiinfo ei olnud võimalik seda võlga tasuda, hakkasin otsima firmaga kontakti. Nende koduleht oli suletud ning netist ei leidndu ma mingit pädevat infot. Firma number küll kutsus kuid mitmeid mitmeid korda helistades ei vasatatud numbrilt. Otsisin üles mailboxist kirjad mis olid selle ettevõtega seotud ning leidsin inkasso, kes nõudis seda võlga sisse. Helistasin numbrile, kuid number polnud kasutusel. Hakkasin netist otsima inkasso kontakti, kuid see inkasso oli seotud 100% selle ettevõttega. Firmal tegutsemisaadressi polnud, kuid äriregistrist leidsin, et antud ettevõtte on registreeritud Tallinnast mitmesaja kilomeetri kaugusel põllupeal asuvasse tallu.
Kuna mul polnud võimalik firmaga ühendust saada, helistasin krediidiinfosse ning rääkisin enda loo ära. Paluti saata seletuskiri. Krediidiinfo proovis saada ühendust ettevõttega kuid tulutult, ning siis saadeti krediidiinfost mulle kiri, et see maksehäire on kustutatud (mitte lõpetatud, vaid kustutatud). Möödus umbes 1,5 aastat kuni täna helistati mulle kontoris lauatelefonile, ning väidetavalt oli tegu antud kiirlaenu ettevõttega, teati et olen võlgu see summa ja kuidas ma ära maksan. kas ühes osas või mitmes. Ja kui maksan ära siis võetakse mind ka maksehäireregistrist maha ( no mul ju pole maksehäiret). Aga kui ma ei maksa, siis pannakse nende kodukale mu nimi üles.
Mida peaksin tegema?

Re: Kadunud firma ilmus välja

18 Sept 2012, 15:51

Tere,

Küsimusest ei selgu, kas olete esitatud summadega nõus, millised nõuded täpsemalt esitati (põhinõue, kõrvalnõuded jne), samuti millal kohustus muutus sissenõutavaks. Seega siin konkreetset käitumisjuhist anda ei saa. Vajadusel tuleks koos dokumentidega (nõuded, laenulepingud/-tingimused, kirjavahetus jms) pöörduda õigusnõustamisele.

Kui võlgnevus on olemas ja soovite seda tasuda, tuleb leida võlausaldajaga vastav kokkulepe tasumiseks (veenduda tuleb siiski, et täidaksite kohustuse õigustatud isikule ja samuti tasub nõuda sellekohane kinnitus, et kohustus on täies ulatuses täidetud (vt võlaõigusseaduse (VÕS) § 95, seadused kättesaadavad: www.riigiteataja.ee).

Vt ka lisaks viivisega seonduvat (kui üldse esitati viivise nõue) VÕS § 113, nt võlausaldaja vastuvõtu viivituse korral § 113 lg 4, intressi puhul 113 lg 6 ja viivise/leppetrahvi vähendamise taotlemiseks § 113 lg 8 ja VÕS § 162.

Samuti on sõltuvalt asjaoludest võimalik teatud juhtudel tugineda aegumisele (vt tsiviilseadustiku üldosa seaduse 10 ptk) - pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest (kohus või muu vaidlust lahendav organ võtab nõude aegumist arvesse ainult kohustatud isiku taotlusel).

Kui Teie kohta avaldatakse ilma Teie nõusolekuta andmeid, on võimalik olenevalt asjaoludest pöörduda Andmekaitse Inspektsiooni poole (infoks: www.aki.ee).

Kui vaidlust muul moel lahendada ei ole võimalik, siis tsiviilvaidlusi lahendavad maakohtud. Selleks tuleb kohtusse pöörduda vastava nõudega (nt kohustuse puudumise tuvastamiseks, vt tsiviilkohtumenetluse seadustiku § 368 lg 1).
Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta