Pandimaja

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pandimaja

16 Aug 2012, 22:02

08.04.2012 oli sõlmitud leping pandimajaga. Panditud vara: 2 kuldsõrmust teemantitega (kogu kaal: 6.10gr, teemandeid nad ei arvestanud). Sain nö laenu üheks kuuks ( laenu tagastamise kuupäev: 08.05.2012) Nimetatud kuupäeval mul ei olnud võimalust panditud vara välja osta. Ja mina pikendasin veel üheks kuuks oma laenu (kuni 08.06), maksin intressi firma arvelduskontole, maksekorralduses korrektselt kirjutasin lepingu numbri ja sõna "pikendus". Pandimajast tuli e-mail, et leping on edukalt pikendatud. Järgmisel kuul jälle otsustasin laenu pikendada üheks kuuks (kuni 08.07). Samamoodi tegin ülekanne firma arvelduskontole, aga see kord ei tulnud mulle kinnitust e-mailile. Ma mõtlesin, et see ei olegi tähtis. Tähtis, et ma maksin intressi.
Kahjuks, 08.07-07.08 mind ei olnud Tallinnas ja mul ka puudus võimalus pandimaja teavitada, et õigel ajal ei saa tulla panditud vara välja osta. Lugesin lepingus, et "Kui laenusaaja ei tagasta laenu intressidega õigeaegselt, siis hoiab pandimaja nimetatud vara ja ei võõranda selle 30 päeva peale lepingu tähtaja möödumist, mis on märgitud lepingus. 30 päeva möödumisel peale lepingu tähtaja saavutamist tekib pandimajal panditud vara omandamisõigus ning pandimaja saab õiguse panditud vara võõrandada."
Ma tulin 08.08.2012 pandimajja, et oma panditud vara välja osta ( maksta laenu tagasi) ja sain teada, et minu vara on müüdud kuu aega tagasi. Pandimaja omanik seletas mulle, et raamatupidaja ei märganud õigel ajal laekumist, mis oli tehtud 08.06. Ütles, et ma ise olen süüdi, sest mina pidin neid teavitama telefoni teel või kirjalikult, siis kui pikendasin oma laenu. Kuigi sellest mulle keegi varem pole öelnud ja lepingus kirjas ka ei ole.
Mina täitsin kõik oma lepingu tingimusi ja minu arvates, ei ole vabandus see, et raamatupidaja ei olnud tähelepanelik ja ei märganud raha laekumist.
Need sõrmused oli hinnatud liiga madala hinnaga, pandimaja arvestas ainult kulla grammide eest, vääriskivid polnud arvestud. Nende turuhind on 4 korda suurem kui ma sain nende eest pandimajast.

Mina ikka soovin oma vara tagasi saada või vähemalt täiskompentsatsiooni nende eest.

Mida mina pean tegema selleks?
Kuhu pean pöörduma?
Ja mis õigused mul on?

Re: Pandimaja

21 Aug 2012, 16:34

Tere

Pooltevahelise lepingu analüüsi võimaluseta ning muid kokkuleppeid/üldtingimusi teadmata, ei saa ühest vastust anda. Kui pooled ei jõua vaidluse lahendamiseks kokkuleppele, siis on võimalik pöörduda kahju hüvitamise nõudes kohtusse.
Soovituslik oleks aga pöörduda õigusnõustamisele, et konkreetsete dokumentide ja asjaolude alusel välja selgitada kohtusse pöördumise alus ja perspektiivikus. Foorum ei suuda asendada sisulist õigusnõustamist.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta