1. leht 1-st

kiirlaen

Postitatud: 16 Veebr 2011, 11:06
Tere.
Sms-laenu sai võetud 2000 EEK-i. Sissetuleku puudumise tõttu jäi tagasimakse tegemata.Võlgu olevat summat näidati 9,5 kordselt. Tehti sooduspakkumine kas kohe 5000 EEK-i või kahe aasta jooksul 10000 EEK-i. Kuna kohe maksta ei saanud,hakkasin iga kuiselt maksma. Nüüd on makstud 5000 EEK-i. Kas mul on õigus lõpetada maksete tegemine ilma, et järgneks edaspidine võla nõue? Laen onju tagastatud 2,5 kordselt ja rohkem ma ei ole võimeline maksma.

Re: kiirlaen

Postitatud: 18 Veebr 2011, 13:47
Peaksite kõigepealt selgitama välja, kas uue kokkuleppega suurendas võlausaldaja teie laenu põhiosa. Tihti kiirlaenufirmad seda teevad.
Selle üle, kas võlanõue on tasutud või mitte, saab eelkõige otsustada kohus (kui just pooled ise kokkuleppele ei jõua). Kohus, võttes arvesse hea tava ja mõistlikkuse põhimõtet, ei mõista üldiselt välja suuremat kogusummat kui kahekordne põhivõlg (maksekäsu kiirmenetluses tuleneb see reegel seadusest). Kõrvalkohustuste – intressid, viivised, leppetrahv jmt – vähendamist ei saa kohus teha omaalgatuslikult, seda peab võlgnik taotlema.