Laen eraisikult

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laen eraisikult

31 Juul 2012, 12:50

Tere

Laenasin 2 aastat tagasi juriidilisele isikule 8000 krooni. Kuna ettevõtte esindaja oli hajameelne, siis alguses saatis ta mulle lepingublanketi digitaalselt allkirjastatult hiljem sain õige lepingu ka. Kas see digiallkirjastatud leping kehtib kui minul on ainult vastaspoole digiallkirjaga leping. leping on koostatud 21. aprill. 2010 ja vastaspool lubas tagasi maksta selle 20.06.2010 kuid praegu on juuli 2012 ja mina pole veel raha näinud. Mida tegema peaksin ja kuidas toimima kui laenu saaja käest on saadud korduvalt lubadusi, et maksab tagasi, viimane tähtaeg mis lubas oli paar nädalat tagasi, kuid nüüd on see ka ületatud.

Re: Laen eraisikult

04 Aug 2012, 15:47

Tere

Laenuleping loetakse sõlmituks poolte vahel kokkuleppe saavutamisega. VÕS § 9 lg 1 järgi sõlmitakse leping pakkumuse esitamise ja sellele nõustumuse andmisega, samuti muul viisil vastastikuste tahteavalduste vahetamise teel, kui on piisavalt selge, et lepingupooled on saavutanud kokkuleppe. Lepingu jõustumiseks on seega olulised poolte vastastikused samasisulised tahtevaldused ja leping on sõlmitud siis, kui pooled on saavutanud kokkuleppe. Oluline on ka esinduõiguse olemasolu jms. Täpse vastuse saab anda vastavalt konkreetsele dokumentidele ja andmetele tuginedes, selleks tuleks pöörduda vajadusel edasisele õigusnõustamisele asjakohaste dokumentidega.

Kui laenusaaja ei täida vabatahtlikult oma kohustusi, siis tuleks pöörduda vastava nõudega kohtusse võlgnevuse väljamõistmiseks. Kohtulahendi kui täitedokumendi alusel on edasi võimalik pöörduda vajadusel kohtutäituri poole. Täpsemat infot saab lugeda siit (mh kohtusse pöördumiseks, maksekäsu kiirmenetluse võimaluste kohta ning riigi õigusabi taotlemise kohta): http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse-poordujale.

Teadmiseks – tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat, pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest. Samas kohus võtab nõude aegumist arvesse ainult kohustatud isiku taotlusel. Aegumist reguleerib tsiviilseadustiku üldosa seaduse 10.ptk, http://www.riigiteataja.ee.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta