AA1 inkasso võlg

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 24
Liitunud: 10 Juul 2012, 14:05

AA1 inkasso võlg

10 Juul 2012, 14:17

Tere,

Mulle tuli selline kiri

Tere
Teie võlgnevus osta.ee ees on tänase seisuga: 78,75 EUR. Viivis on peatatud seisuga 01.07.2012.
Antud summa tuleb koheselt tasuda AA1 Vara OÜ arveldusarvele 221048005985 Swedbank´is. Selgitusse märkida oma nimi (viitenumbrit ei ole vaja).
Kui te ei suuda kogusummat korraga tasuda siis saame koostada ka graafiku kuid selleks on teil vaja teada anda millal teete esimese makse (konkreetne kuupäev) ja palju suudate kuus tasuda.


Inkasso nõue on esitatud 16.05.2007.

Osta.ee vastas mulle:

Vastavalt Osta.ee kasutajatingimustele, millega nõustusite liitudes Osta.ee keskkonnaga leppisite teie ja Osta.ee kokku, et kõik Osta.ee poolt väljastatud arved on näha teie kontol ja te ei soovi neid muul kujul saada. Meeldetuletused nii AA1 Inkasso kui ka Osta.ee poolt on taasesitatavad, seega on aegumine peatatud.

Kuna teie ja Osta.ee vahel on sõlmitud leping, mis sätestab meeldetuletuste/arvete/teavituste jm info edastamise ainult Osta.ee vahendusel, siis te ju oletegi teate kätte saanud Osta.ee kaudu. Jätsite Osta.ee-s arved tasumata ja isegi kui rohkem ei külastanud Osta.ee-d, olite teadlik arvetest ja võetud lepingulisest kohustusest, seega teie viga, kui rohkem Osta.ee-d ei külastanud. Logidest on võimalik välja võtta, millal käisite seal.

Meie seisukot baseerub faktidel, et võlgnik oli teadlik võlgnevusest ning hoidus teadlikult tasumisest. Kui võlgnik ei ole teadlik võlgnevusest ja möödub 3 aastat, siis võlg aegub. Võlast mitte teadmine tuleb tõestada võlgnikul kohtus. Kuna aga saame tõendada nii teile Osta.ee siseste kirjade saatmise ning teie logimiste aegade ning IP aadressidega, et olete olnud võlgnevusest teadlik, siis on tegemist teadliku kohustustest kõrvale hoidmisega. Sellisel juhul ka 3 aastane aegumine ei kehti.

--

Kui mina liitusin osta.ee -ga olin umbes 15 aastane ja siis ei olnud seal AA1 Inkassost üldse juttu. ning rohkem pole neid kasutajatingimusi isegi vaadanud.

Aga Kohtu otsust ei ole minul postiga koju tulnud ega mitte midagi muud.
Mis õigus neil üldse nõuda on ?
Algsumma võlg oli 200kr midagi.

Nõudest on möödas üle 5 aasta.

Kas neil on õigust nõuda?

Postitusi: 104
Liitunud: 08 Mai 2012, 11:34

Re: AA1 inkasso võlg

17 Juul 2012, 20:06

Tere

Seaduses pole otseselt öeldud, et kui võlgnik on võlgnevusest teadlik ning hoidub teadlikult tagasi, siis selleks ajaks aegumine peatub. Tsiviilseadustiku üldosa § 167 järgi peatub nõude aegumine läbirääkimiste toimumise ajaks (läbirääkimised peavad käima vaidlusaluse nõude üle). Eeldatakse, et läbirääkimised on lõppenud, kui isik läbirääkimiste jätkamisest keeldub.

Seisukoht, mille kohaselt taasesitatavad meeldetuletused peatavad aegumise kuni käesoleva hetkeni, on pigem kaheldav. Siiski kui asi peaks lõppema kohtumenetlusega, siis lõpliku hinnangu sellele küsimusele annab kohus.

Samas kui olete vahepeal teinud võlgnevuse katteks makseid, siis seda loetakse nõude tunnustamiseks ning aegumine algab uuesti.

Rohkem aegumise katkemise ja peatumise kohta lugege palun Tsiviilseadustiku üldosa seadusest alates § 158.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta