Palun abi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Palun abi

27 Apr 2012, 19:06

Tere!

Mul on suur mure. Mul on BIGist laen peal ja pole suutnud seda tasuda nii nagu vaja. Mulle on tehtud vahekokkuleppeid ja neid olen tasunud. Nüüd tahetakse teha mulle uus leping 10 aastaks ja peaksin tasuma iga kuu 200 eurot. Võlgu olen neile üle 6000 euro aga uue lepingu sõlmimisel peaksin neile maksama 24000 eurot.Kas see on normaalne.Mulle anti aega maksmisega reedeni (27 aprill). Ja kui ma ei maksa siis annavad inkasosse.
Ma ei ole seda tasunud kuna ei tea mida teha. Sest kui teeksin uue lepingu nendega siis peaksin ülekohtuselt palju maksma neile. Kas oleks parem asi inkasosse lasta sest siis oleks vähem maksta .Inkasso paneks küll omad summad juurde aga vaevalt et lõppsumma tuleks 24000 eurot.
Mida ma tegema peaksin!

Re: Palun abi

01 Mai 2012, 14:43

Te ei tohiks sõlmida uut laenulepingut. Selliselt laenu summa suurendamine ei ole õige. Keelduge uue lepingu sõlmimisest. Viivised ei tohiks olla suuremad kui laenuks võetud põhisumma. Riigikohus on korduvalt rõhutanud, et viivis ei tohi ületada laenu põhisummat. Kui laenu andnud firma ja inkassofirma nõuavad Teilt ülemäärast maksmist, siis see ei ole kooskõlas hea usu põhimõttega ning Te võiksite laenulepingu üles öelda.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta