Laekumata tasu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laekumata tasu

26 Apr 2012, 14:45

Olen pea 8 aastase tööstaažiga küünetehnik.

Üks klient lubas mulle tehtud töö eest tasuda ülekandega. Praeguseks on hooldusest möödas 2 nädalat, ülekannet pole siiani. Kui hooldusest oli möödas umbes 5 päeva ja ülekannet polnud veel laekunud, kirjutasin oma Facebooki seinale - edaspidi saab mulle tehtud töö eest tasuda vaid sularahas, ülekandearveid ei aktsepteeri. Peale seda ta saatis kohe mulle sõnumi, et teeb ülekande esimesel võimalusel.

Olen talle saatnud sõbralikke meeldetuletussõnumeid telefonile ja Facebooki. Mingit tagasisidet pole. Ometi näen, et ta käib Facebookis.

Mul on olemas tema sõnum, kus ta vabandas, et tal ülekanne tegemata on ja Facebooki kirjavahetusest on näha, mis kuupäevaks ja kellaajaks minu juurde hooldus broneeritud oli.

Summa on küll üsna tühine - 25 eur, aga hinge närib selline häbematu käitumine siiski. Kas on sellises olukorras üldse midagi ette võtta?

Re: Laekumata tasu

26 Apr 2012, 14:46

Sellise juhtumi puhul on sisuliselt võimalik loota ainult teenuse saanud isiku aususele. Maksekäsu kiirmenetluses asja lahendamisel on riigilõiv 3% nõutavast summast, kuid mitte vähem kui 47,93 eurot. Ilmselt peate jätkama arvuti teel kliendi veenmist, et sünnis on tasuda Teie poolt tehtud töö eest, lootes, et klient lõpuks tasub Teile. Järelmaksuga tasumisel on alati risk, et jäetakse lõpuks tasumata.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta