Inkasso teenused kõrvalkuludena

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Juul 2016, 14:42

Inkasso teenused kõrvalkuludena

21 Nov 2022, 15:56

Tere!

1. Kas VÕS või TsüS selgelt reguleerivad millal sissenõudja lepungulise suhte korral võib pöörduda inkasso poole? Näiteks võlg summas 36 eur,17 päeva üle maksetähtpäeva on piisav alus? Või saab sissenõudja pöörduda inkasso juba esimesel päeval peale maksetähtpäeva? Kas see on hea tavaga kooskõlas?

2. Kui võlg on makstud sissenõudjale enne inkasso teade saamist ja seda saab tõendada ( maksekorralduse aeg on enne inkasso e-kirja saatmise aega ), millel seduslikul alusel tugineb inkasso kui jätkab nõuda kõrvalkulud? Sissenõudmise aluseks olev dokument on sissenõudja arve, mis ei sisalda kõrvalkulud ja on täelikult makstud.

Postitusi: 2659
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Inkasso teenused kõrvalkuludena

23 Nov 2022, 00:35

Tere

Võlgnevus muutub sissenõutavaks tasumise tähtpäeva saabudes. Samast ajast võib võlausaldaja anda võlgnevuse sisse nõudmiseks ka inkassofirmale.
Kõrvalkulusid tuleb igal juhul tõendada. Viivist saab nõuda vaid seadusjärgses määras, kui ei ole kokku lepitud (mõlemapoolselt allkirjastatud lepingus) teisiti. Kui nõutakse ka kahju hüvitamist, tuleb tõendada millal kahju tekkis, milles see seisnes, kui suur oli kahju ja kuidas on kahju tekkimine põhjuslikus seoses tasumisega viivitamisega. Nimetatud tõendid tuleb Teil sissenõudjalt küsida ja tõndeid saades kõrvalnõude õiguspärasuse ja suuruse üle otsustada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta