Eraisikuga sõlmitud töövõtu leping.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Juul 2020, 21:21

Eraisikuga sõlmitud töövõtu leping.

15 Juul 2020, 21:59

Tere,

21.06 2020 sai eraisikuga tehtud ehitusleping. Materjalid ja tööd pidid olema ehitaja poot. Materjalide raha sai kantud ehitaja elukaaslase arvele mis on ka lepingus kirjas ja ülekande tõestused on olemas. Tööde lõpp peaks olema 20.07 2020. Hetke olukord on selline et ei ole siiamaani toodud suuremat jagu materjali ega teostatud töid tema poolt. Mis tehud siis enam vähem ise. Ehitaja käis tööd tegemas 13.06 4 tundi ja 14.06.2020 6,5 tundi .Tema väidab et matejale ei saa tuua kuna sealt kus tema need tellis selle firmal on politseiga tegemist ja materjale kätte ei saa. Väitis veel meile seda et kui me tema vastu kohtusse lähme siis tema jääb õigeks kuna tema on materjalid tellinud kolmanda poole käest ja tema meid petnud ei ole vaid see firma pettis meid. Firma nime kust ehitusmaterjal on tellitud meile ei öelda ja arveid ka ei ole näinud. Kuidas meie kui töö tellija peaksime käituma sellises olukorras?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eraisikuga sõlmitud töövõtu leping.

21 Juul 2020, 18:23

Tere

Tööde teostaja väited vastutuse langemisest kolmandale isikule on eksitavad. Teie ees vastutab ikkagi lepingu sõlminud isik ja lepingu alusel saate Te temalt ka selle täitmist nõuda. Kes on tema tarnija ja kas viimasel on raskusi ei mõjuta teievahelise lepingu kehtivust ega tingimusi. Kolmas pool puutub asjasse vaid niivõrd, kui Teiega lepingu sõlminud isikul võib olla nõue oma lepingupartneri vastu.
Teil soovitan siiski nõuda oma lepingupartnerilt lepingu täitmist või kui tegemist on juba olulise lepingurikkumisega ka lepingust taganeda ja ettemaks tagasi nõuda. Kui soovite abi vastaspoolega suhtlemisel soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta