Elamu renoveerimisega seotud kulude hühitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elamu renoveerimisega seotud kulude hühitamine

20 Apr 2023, 17:25

Tere!
Elan kolme korteriomanikuga majas.Minu kaks naabrit võtsin laenu,et teha meie majale esialgu uus katus ja fassaad korda.Selleks palgati hea mainega firma ja katuse vahetamine on juba alanud.Tundsin huvi,kuhu ma hakkan oma osa kulutustest kandma.See,kes tegeleb kõigega,arvas,et nende LAENUKONTOLE.Aga mind huvitab,kuhu on ÕIGEM omaosalust kanda,kas KÜ KONTOLE või nendeLAENUKONTOLE?ma peaksin ju ka teadma,kui suur intress on laenul?
Mingeid pabereid mulle pole antud,Kavatsen Ekirjas neid nõuda..Esialgu oleme suusõnaliselt kokku leppinud,et kuna ma olen pensionär,et siis hakkan neile suvekuudel rohkem tagasi maksma,kui kütteperioodil.
.
DOkUMENTATSIOON vormistatakse kõik vastavalt seadusele,et saaksime linnalt kompensatsiooni.
.
Peame kindlasti ka kirjaliku Lepingu vormistama minu osaluse suhtes?Ja et nad mõlemad on nõus minu erinevate suurusega maksetega?

Re: Elamu renoveerimisega seotud kulude hühitamine

20 Apr 2023, 20:40

Tere

Korteriühistule laenu võtmise saab otsustada üldkoosolek. Teil kui KÜ liikmel on õigus tutvuda kõigi KÜ puudutavate dokumentidega. Laen peab kajastuma ka majanduskavas, samuti laenu tagasimaksed. Kuidas ja millise graafiku alusel, on üldkoosoleku otsustada. Siiski peaksid maksed laekuma KÜ kui laenuvõtja arvelduskontole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta