Juurdepääsupiiranguga dokument

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juurdepääsupiiranguga dokument

08 Mär 2023, 12:55

Suhtlen keskkonnaametiga oma piiranguvööndis paikneva krundi asjus ja olen neile saatnud e-maili teel küsimusi, et saada täpsemaid selgitusi nende kehtestatud kaitsekorralduskava ja meile seatud piirangute kohta.
Kuid kõik vastused nendele kirjadele saadetakse digiallkirjastatult ja juurdepääsupiiranguga, mille aluseks AvTS § 35 lg 1 p 12. Dokumentides ei ole peale minu nime ja e-maili aadessi (mis niikuinii on avalik info) muid isikuandmeid.
Mida täpselt selline juurdepääsupiirang tähendab ja mida ma ise selle olemasolu tõttu teha ei tohi? Kuna piirangud, mida amet meile neis kirjades seab ja selgitused, mis annab tunduvad ebaõiglased, sooviksime nõu küsida mujalt. Kas see on lubatud?
Kas riiklik amet on kohustatud seadma tavainimese e-maili teel esitatud küsimustele seesuguse juurdepääsupiirangu?

Re: Juurdepääsupiiranguga dokument

10 Mär 2023, 09:23

Tere

Juurdepääsupiirang dokumentidele on seatud Avaliku teabe seaduse alusel. Teabe asutusesiseseks tunnistamise alused on sätestatud nimetatud õigusakti § 35. See aga ei piira kuidagi Teie võimalust pöörduda ekspertarvamuse või õigusabi saamiseks kolmandate isikute poole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta