Küsimus koeraintsidendi kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus koeraintsidendi kohta

26 Veebr 2023, 16:55

Tere!

Mul on kaks koera, keda pean aiaga piiratud krundil. Väljaspool aeda liigun koertega rihmastatult. Naabermajas on samuti kaks koera. Meie koerad naabri koertega läbi ei saa ning see asjaolu on teada nii meile kui naabritele juba palju aastaid.

Naabril on kombeks oma koertega jalutada ilma rihmata. Samuti puudub naabri kinnistul piirdeaed ning tihti on naabri koerad liikumas maja ees tänaval.
Hiljuti juhtus intsident, kus naaber möödus meie aiast oma koertega, mitte rihmastatult. Kuna rihma puudumise tõttu puudus naabril kontroll oma koerte liikumistrajektoori üle, tuli üks koertest minu aiavärava vastu ning minu koer ulatus värava alt teda käpast hammustama. Aiavärava ja maapinna vahe ei ole suur, ent mingi moel see teoks sai.

Naabri arvates lasub süü minul ning ta soovib, et kompenseeriksin poole tema koera ravikuludest ning ehitaksin oma aiavärava madalamaks, et tulevikus selliseid intsidente vältida.

Mina leian, et olukorra põhjustas naabri harjumus oma koeri ilma rihmata jalutada(rihma puudumise tõttu pääses koer vastu minu aeda). Naaber väidab, et tema koerad pole agressiivsed ning seetõttu võib ta neid lahtiselt jalutada. Samuti on probleemne enda koertega jalutades naabri majast möödumine kuna naabri koerad ei ole aiaga piiratud ning liiguvad tänavale minu koertele liialt lähedale, mis teeb olukorra keeruliseks.

Küsimus - kes on kirjeldatud hammustamise instidendi eest vastutav? Kuidas ma saan mõjutada naabrit oma koeri rihmastatult jalutama ning mitte võimaldama neil oma krundilt tänavale liikuda? Enda teada täidan koerapidamise nõudeid, ent kui naaber neid ei täida ning seetõttu juhtub taas intsident, oleksin mina justkui vastutav kuna minu koerad on "agressiivsed".

Re: Küsimus koeraintsidendi kohta

27 Veebr 2023, 17:52

Tere

Esmalt soovitan lugeda kohaliku omavalitsuse kehtestatud loomapidamiseeskirju. Suurima tõenäosusega ei ole naabri tegevus vastava aktiga kooskõlas. Kirjelduse kohaselt ei ole naabril nõudeõigust koera ravikulude hüvitamiseks, ent kõigi asjaolude kogumis analüüsimiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamiseleregistreerudes veebilehel https://hugo.legal/ või valida mõne muu meelepärase õigusbüroo.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta