Pärimistasu Soomes

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimistasu Soomes

21 Veebr 2023, 12:21

Tere

Minul on küsimus, kui mu lahkunud ema oli Soome ajutiselt sissekirjutatud(kodakondsus eestlane) ja maksis makse ja ta vara asus Eestis, siis kas mina kes olen eestis ainuke ema järelpärija pean maksma Soome riigile eestis asuva korteri eest pärismistasu 14 tuhat. Ja miks ? Korter ei ole müügis ja ma olen siia sissekirjutatud 15 aastat. Ja kas ma saan sellest taganeda? Või kuhu peaksin pöörduma? Olen mures, sest ei valda Soome keelt.

Re: Pärimistasu Soomes

21 Veebr 2023, 15:54

Tere

Enamuses Euroopa riikides on kehtestatud pärandimaks. Eesti on selles suhtes meeldiv erand, kuna pärandi vastu võtmisel meil tulumaksu tasuda ei tule. Põhimõtteliselt toimub pärimine selle liikmesriigi õiguse järgi kus asus surnu viimane alaline elukoht. Kodanikud saavad siiski valida, et nende pärandi suhtes kohaldataks nende kodakondsusjärgse riigi õigust. Selleks aga pidanuks pärandaja testamendis või eraldi avaldusega soovi avaldama.
Kui pärand avanes Soomes, pärimismenetlus alustati Soomes ja Teie ema ei olnud jätnud korraldust pärimisele kohaldatava õiguse kohta, toimub ka pärandi maksustamine Soome õiguse järgi. Sooms on täna juba mitmeid eesti keelt valdavaid juriste, kes Teid abistada võiksid, soovitan kasutada interneti otsingut.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta