Lapsele elatis.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsele elatis.

14 Veebr 2023, 19:02

Tere.
Minul selline küsimus teile.
Mul oli mingi aeg tervise tõttu tööga jama ja ei saanud lapsele elatist maksta. Ja leppisime kokku lapse emaga, et olen nôus riigipoolse elatusabiga. Mis muidugi tuleb mul hiljem kôik ise kinni maksta.
Mure on selles, et nyydseks olen juba aasta maksnud korralikult iga kuu. Aga riigi elatusabi tiksus mulle ikka igakuiselt vôlgnevusse mille lapse ema veel lisaks oma arvele sai.
Mida ma peaksin tegema. Nyyd alles kui sellest aru sain. Ja andsin teada. Tegi lapse ema avalduse riigi elatisest loobumiseks. Mis saab sellest 1200 eurost mis lapse emale veel lisaks minu alimentidele maksti.
I.

Re: Lapsele elatis.

15 Veebr 2023, 21:21

Tere

Vanem, kellele elatisabi makstakse, peab Sotsiaalkindlustusametile teatama kõikidest asjaoludest, mis mõjutavad elatisabi maksmist. Kuna ema ei ole teavitust teinud, soovitan Teil teavitada Sotsiaalkindlustusametit ebaõigesti saadud elatisabist ja esitada tõend vastava perioodi elatise tasumise kohta. Elatisabi saaja peab elatisabi tagasi maksma, kui elatisabi saamise tingimused ei olnud täidetud (nt elatisabi maksti paralleelselt koos elatisega,) Sel juhul teeb Sotsiaalkindlustusamet elatisabi saajale enammakstud summa tagasisaamiseks ettekirjutuse koos hoiatusega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta