Maksekäsu kiirmenetlus, kui süüteo sooritaja on alaealine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksekäsu kiirmenetlus, kui süüteo sooritaja on alaealine

28 Nov 2022, 09:36

Mul varastas kodust alaealine laps 700 eurot ja põhjustas meie KÜ-le rahalist kahju 200 eurot kui tõmbas tulekustuti trepikojas lahti. Politsei tegi kindlaks, et antud isik on põhjustanud need süüteod, aga ei saa kriminaalmenetlust alustada, kuna tegu alaealisega ja soovitasid kohtu kaudu välja nõuda. Mul nüüd probleem selles, et politsei käest tema vanemate andmeid ei saa kelle vastu peaks antud nõude tegema, seega ma ei tea kuidas antud situatsioonis õige teha on, kuna kohtu lehel pole ka ühtegi infomaterjali, et mida peaksin tegema sellises situatsioonis. Kelle vastu peaksin ma selle süüteo rahalise sissenõude esitama?

Re: Maksekäsu kiirmenetlus, kui süüteo sooritaja on alaealine

28 Nov 2022, 17:42

Tere

Maksekäsu kiirmenetlust ei kohaldata lepinguvälistele nõuetele, seega ei saa tekitatud kahju hüvitamist nõuda maksekäsu kiirmenetluses vaid selleks tuleb pöörduda hagiavaldusega kohtusse. Kui hagejale ei ole teada kostja mingit liiki andmed, praegusel juhul andmed alaealise kostja seadusliku esindaja kohta, saab kohtult taotleda nende andmete kogumist. Sel juhul on vaja taotluses kirjeldada, mida Te olete andmete saamiseks teinud ja miks ei ole andmeid saada õnnestunud. Taotluse võib esitada ka hagiavalduse sees.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta