Mul on küsimus toetuste ja pangaarve kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mul on küsimus toetuste ja pangaarve kohta

27 Nov 2022, 10:46

Tere.

Küsimus selline
Tegin eelmine aasta PRIAle loomade peale toetuse saamiseks taotluse. Taotlus võeti vastu. Aga kuna mul puudub pangaarve, siis andsin ema pangaarve, et kantakse sinna peale. Nende vastus on, et nemad teise inimese pangaarvele raha ei kanna, aga kuna ma ei kavatse endale kunagi pangaarvet teha, siis kuhu mu raha saab? Nende vastus on see, et seda raha hoitakse ainult selle aasta lõpuni ja mina jäängi sellest rahast ilma. Kas on selline seadus, et sugulase arvele ei tohi ametiasutus raha saata? Kui ma toetuse tegin, siis polnud vastuväiteid, et teise inimse arvele raha kanda. Ema pangaarve oli neile lisatud. Kui maksmise aeg tuli siis ütlesid, et nemad teise arvele ei saada. See summa pole nii suur (305 eurot), et teise arvele saata ei saaks.

Re: Mul on küsimus toetuste ja pangaarve kohta

28 Nov 2022, 17:10

Tere

Toetuse andja võib kehtestada toetuse saamiseks reeglid. PRIA juhendis „Abiks Taotlejale 2022 (MAK loomad)“ P 8 „Toetuse maksmine“ on sõnaselgelt kirjas, et arveldusarve numbri või konto omaniku nime muutumisest palume kohe PRIAt teavitada. Toetuse taotleja peab olema ise konto omanik. Vastasel juhul ei ole võimalik toetussummat üle kanda. Andmeid on võimalik muuta e-PRIA teenuses „Kliendi andmed“, mille kaudu esitatud andmete muutmine toimub koheselt, kui ei ole vaja teha andmete lisakontrolle.
Seega on PRIA nõue õiguspärane ja soovitan seda toetuse saamiseks täita või toetusest loobuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta