Lastetoetus

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Sept 2022, 14:08

Lastetoetus

25 Sept 2022, 14:17

Tere

Minu peres on kasvamas kolm last, kellest vanim sai 19-aastaseks Veebruar 2022. Ta õpib kutsekoolis ja omandab seal ka keskharidust, lõpetab kevadel 2023. Kas tal on õigus saada perehüvitisele alates Oktoober 2022? Ta omandab alles keskharidust ja pole kooli nimekirjast välja arvatud.

Perehüvitiste seadus ütleb nii:

2. jagu
Iga kuu makstavad peretoetused
§ 17. Lapsetoetus
(1) Lapsetoetuse saamise õigus on igal lapsel sündimisest kuni 16-aastaseks saamiseni.
(2) Põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppe tasemeõppes õppival või Sotsiaalministeeriumi hallatava riigiasutuse statsionaarse õppega täienduskoolituse kursuse nimekirja arvatud keskhariduseta lapsel on õigus lapsetoetusele kuni 19-aastaseks saamiseni. Kui laps saab 19-aastaseks, makstakse toetust jooksva õppeaasta või täienduskoolituse kursuse lõppemiseni või õpilase kooli või täienduskoolituse kursuse nimekirjast väljaarvamiseni.
[RT I, 22.03.2021, 2 - jõust. 01.04.2021]

(3) Lapsetoetuse suurus pere esimese ja teise lapse kohta on 60 eurot. Kolmanda ja iga järgmise lapse kohta on lapsetoetuse suurus 100 eurot.
[RT I, 08.07.2016, 1 - jõust. 01.01.2019]

Ma ei saa sõnastusest täpselt aru, aga nagu peaks minu mõistes olema õigus lastetoetusele kooli lõpetamiseni?

Postitusi: 2655
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lastetoetus

26 Sept 2022, 22:26

Tere

Tere tsiteeritud seadusesäte ütleb selgesõnaliselt: Põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppe tasemeõppes õppival keskhariduseta lapsel on õigus lapsetoetusele kuni 19-aastaseks saamiseni. Ja täpsustab olukorda juhul, kui laps saab 19 õppeaasta keskel viisil, et kui laps saab 19-aastaseks, makstakse toetust jooksva õppeaasta või täienduskoolituse kursuse lõppemiseni või õpilase kooli või täienduskoolituse kursuse nimekirjast väljaarvamiseni.
Seega, kui Teie laps sai 19-aastaseks veebruaris 2022, oli ta õigustatud saama lastetoetust käimasoleva ehk 2021/2022 õppeaasta lõppemiseni. Uuest õppeaastast 2022/2023 tal enam toetusele õigust ei ole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta