1. leht 1-st

eestkoste

Postitatud: 24 Juul 2022, 15:07
Tere,
Kohus mõistis minu sugulasele vale diagnoosi alusel eestkoste . Eestkostjaks sai kohalik omavalitsus . Kohalikust omavalitsusest ametnik saatis sugulase valeväite alusel psühhiaatrilisele sundravile 1,5 kuuks. Peale seda tulid sugulasele rasked terviseprobleemid nagu, üle 3 kuu kestnud kõhulahtisus, seesmised valud, peensoolevalud, jämesoolevalud . Ametniku valeväide oli sugulasele- sa ei söö . Kuigi sugulasel oli toiduabi tellitud samaks päevaks .
Mida sugulane peaks tegema . Kas ta saaks esitada hagi vale diagnoosi pannud meditsiiniasutuse vastu . Mis õigused on eestkostetaval . Mis alusel saab eestkostet ära lõpetada . Sugulane on tragi inimene , kes saab oma eluga ise hakkama .

Re: eestkoste

Postitatud: 25 Juul 2022, 20:20
Tere

Eestkoste seadmiseks ei ole oluline mitte ainult diagnoos vaid ka isiku võimetus kestvalt oma tegudest aru saada või neid juhtida. Eestkostemenetluses selgitab kohus isiku vastava võime välja, eeskätt ekspertiisiga. Seega ei ole võimalik eestkoste määramine valediagnoosi alusel. Tõenäoliselt esines eestkoste määramise ajahetkel olukord, kus eestkoste määramine oli asjakohane.
Eestkostetaval on eestkostja ülesannete ringi muutmise ja eestkoste lõpetamise asjas tsiviilkohtumenetlusteovõime ja ta saab esitada kohtule iseseisvalt vastava avalduse. Kohus ei saa keelduda eestkostetava avaldust menetlusse võtmast TsMS § 371 lg 2 p 1 alusel ja peab sellist avaldust menetlema, et kontrollida eeskoste aluste võimalikku äralangemist. Erandina võib kohus otsustada asja üksnes avalduses esitatu põhjal, kui eestkoste määramisest on möödunud vähe aega ja avaldusest ei nähtu asjaolusid, mis annaksid alust arvata, et isiku eestkostevajadus on muutunud (Riigikohtu 23.10.2015 määrus nr 3-2-1-73-15).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist