eluaseme müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

eluaseme müük

18 Juul 2022, 18:04

Tere
Soovime abikaasaga müüa ühisvara, mis on pere (abikaasa ja laste) elukohaks olnud selle valmimisest peale aastast 2007. 2011. aastast on töö tõttu minu alaliseks elukohaks Soome. Kas abikaasa võib kaasomanikuna minu nõusolekul müüa eluaset oma nimel või peab selleks tegema mingeid omandisuhet muutvaid toiminguid? Kuna eesmärk on soetada teise linna samaväärne eluase, on tulumaksuvaba müük meile väga oluline.

Re: eluaseme müük

18 Juul 2022, 19:32

Tere

Kuivõrd tegemist on abikaasade ühisvara ehk abikaasadele ühiselt kuuluva vara müügiga, saab tehingut vormistada vaid ühiselt. Kui Teil ei ole võimalik tehingu ajal notaribüroosse minna, saate anda oma nõusoleku ühisvara müügiks ka eraldi järgides sealjuures nõusoleku notariaalse vormi nõuet.
Kuivõrd enamus notareid võimaldavad tehinguid ka kaugtõestamise teel, soovitan tehingut tõestavalt notarilt eelnevalt uurida, kas ja kuidas oleks võimalik osaleda tehingus kaugtõestamise teel ehk videosilla vahendusel ja ID-kaardiga.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: eluaseme müük

19 Juul 2022, 15:30

Tere
Küsimus oli tegelikult tulumaksuvabastuse kohta. Kas minu mitteresidentsus mõjutab tulumaksuvabastuse saamist eluaseme müümise korral kui muud tingimused on täidetud? Abikaasa on Eesti resident. Notarisse kohale minekuga probleeme ei teki.

Re: eluaseme müük

19 Juul 2022, 15:54

Tere

Kuivõrd eluaset kasutas perekond elukohana ja eeldusel, et kahe aasta jooksul ei ole kumbki varem eluaseme müügile ette nähtud tulumaksuvabastust kasutanud, saab rakendada eluaseme tulumaksuvabastust mõlemale abikaasale.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta