Välisresidendid ja maksud

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 23 Aug 2021, 14:09

Välisresidendid ja maksud

04 Juul 2022, 18:39

Tere. Kodanik on EL-i teises riigis residendiks registreeritud ja töötab seal, kuid soovib Eestis olevat kunagist elukohta müüa? Kas see läheb siis tulumaksu alla või mitte, kui tegemist on "peamise" elukohaga Eestis, kus kodanik aeg-ajalt Eestis olles majutub, samas "alaline" elukoht asub välismaal? Nö kahe aasta reeglit ei ole varem rakendatud ega äri või muudel eesmärkidel korterit kasutatud.

Postitusi: 2534
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Välisresidendid ja maksud

05 Juul 2022, 23:53

Tere

Mitteresidendi Eestis maksustatavaks tuluks on muuhulgas ka kasu vara, sealhulgas kinnisvara, võõrandamisest. Mitteresidendi tulude maksustamist Eestis mõjutavad kahepoolsed riikidevahelised tulu- ja kapitalimaksuga topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise lepingud. Kuni residentsustõendit ei ole, siis kohaldatakse Eesti seadust ja tulumaksumäära. Mitteresidendi maksustamisest saab rohkem lugeda MTA veebilehel https://www.emta.ee/eraklient/e-residen ... sulepingud
Eesti seaduse järgi ei kuulu tulumaksuga maksustamisele kasu elukoha võõrandamisest. Tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 14 lõike 1 kohaselt on isiku elukoht koht, kus isik alaliselt või peamiselt elab. Maksumaksja elukohta iseloomustab esmalt selle seotus tema isiklike ja majanduslike huvidega. Seega on elukoha kindlakstegemine iga maksuvabastuse juhtumi puhul fakti tõestamise küsimus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta