Kriminaal suudistus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kriminaal suudistus.

18 Juun 2022, 11:34

Tere.
Selline kysimus,et minu vastu algatati kriminaal syydistus ja olen k6rvaldatud t66lt juba yle kuu.Politseisse pole mind siiani kutsutud ja ma ei tea otseselt milles mind syydistatakse.Kas politsei mind yltse yle kuulab v6i saan kohe kohtu kutse?

Re: Kriminaal suudistus.

20 Juun 2022, 19:36

Tere

Kui kellegi vastu on esitatud süüteoteade, järgneb sellele enne asja kohtusse viimist põhjalik uurimine. Kindlasti kuulatakse üle ka isik, kelle vastu on teade esitatud. Esmalt tõenäoliselt kahtlustatavana, seejärel saab isikust süüdistatav, kui menetluse käigus on uurimisasutus leidnud, et süü on selleks piisavalt tõendatud.
Kui Teid veel ei ole üle kuulatud, siis enne asja kohtusse viimist seda kindlasti tehakse. Siiski jääb vastajale arusaamatuks, kust pärineb teadmine, et Teie suhtes on algastatud kriminaalmenetlus, kui Teile pole teada, milles Teid süüdistatakse ja Teid pole kunagi üle kuulatud. Äkki ununes midagi küsimust kirjutades märkimata?

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Kriminaal suudistus.

21 Juun 2022, 09:39

Tere.
T66andja ytles,et on algatatud kriminaal asi ja k6rvaldas t66lt

Re: Kriminaal suudistus.

21 Juun 2022, 19:27

Tere

Kriminaalmenetluse käigust ning kahtlustatava ja süüdistatava rollist menetluses saab lugeda voldikust, mis asub veebilehel chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.just.ee/sites/www.just.ee/f ... tavale.pdf

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Kriminaal suudistus.

02 Nov 2022, 17:46

Tere.
Nyyd 7 kuud hiljem esitatas uurija kriminaal syydistuse mulle ja selle alusel tahab tooandja mind vallandad.Aga kohus pole mind ei syydi ega 6igeks m6istnud.Kas tooandjal on 6igust mind vallandada paljalt syydistuse esitamise eest?

Re: Kriminaal suudistus.

02 Nov 2022, 18:20

Tere

Kas tööandja käitus õiguspäraselt, sõltub töölepingu lõpetamise teates esitatud põhjustest, töö sisust ja konkreetsest süüdistusest. Tuleb silmas pidada, et lisaks sellele, et asutus on Teie tööandja, on ta ka teenuse osutaja oma klientidele, kelle õiguste kahjustamist asutus endale ega oma töötajaile lubada ei tohi. Kui tegemist on näiteks usalduse kaotusega, on tööandjal igati õigus tööleping lõpetada ja seda vaatamata asjaolule, et kohus ei ole Teid veel süüdi mõistnud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta