Korteriühistu üldkoosolek

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu üldkoosolek

25 Mai 2022, 16:29

Tere!
Mul on küsimus ühistu üldkoosoleku kohta: kas on koosolekul õigus piirata mõne liikme õigust. Nimelt toimus üldkoosolek kus minu esitatud arvamused ning seisukohad ei meeldinud koosoleku juhatusele ning koosoleku käigus otsustati mind koosolekult eemaldada. Selleks tegi, koosoleku käigus, juhataja taolise ettepaneku ning enamushäältega võetigi vastu otsus, et ma pean koosolekult lahkuma. Kas see on ikka õige kui juba toimuva koosoleku käigus piiratakse taoliselt ühe liikme õigusi? Kas ma olen ikka kohustatud täitma neid otsuseid mis peale minu eemaldamist vastu võeti?
Tänan.

Re: Korteriühistu üldkoosolek

26 Mai 2022, 21:23

Tere

Üldkoosolekul osalemine ja otsuste tegemisel kaasa rääkimine on iga korteriomaniku õigus. Ilma tõsise põhjuseta (nagu näiteks tõsine avaliku korra rikkumine) ei saa kedagi sellest õigusest ilma jätta.
Kui üldkoosoleku kvoorum vastas nõuetele ja otsuste vastuvõtmiseks vajalik häälte arv samuti, tuleb otsused siiski lugeda kehtivaiks. Siiski on seaduses mööndus kulude kandmise kohustuse kohta. Nimelt võib korteriomanik keelduda kandmast kulusid, millega ta ei ole nõustunud, kui nende kandmise nõudmine temalt oleks vastuolus hea usu põhimõttega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta