Laen teisele isikule

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Mai 2022, 14:45

Laen teisele isikule

17 Mai 2022, 14:58

Võtsin teisele inimesele enda nimel laenu. Teine ei maksnud, asi käis veebruaris 2022 kohtust läbi ja nõue on nüüd kohtutäituri juures. Saan vähenenud töövõime toetust, tervis on kehva ja kodukohas sobivat tööd pole. Võlgnevus on kokku 5500€, sissetulek 270€, vara pole. Mul pole võimalik seda summat tasuda.
Teise isikuga kirjutasime omavahelise kokkuleppe, mille alusel ta lubab kõik kulud seoses antud hagiga tasuda. Ta pole seda teinud. Kas selle omavahelise kirja alusel saan ma ta kohtusse kaevata või pean ma eelnevalt ise võlgnevuse tasuma ning seejärel saan ta kohtusse anda?
Kas 5500€ võla puhul saan taotleda pankroti, et võlgnevus ei päranduks lastele?

Ette tänades

Postitusi: 2537
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Laen teisele isikule

17 Mai 2022, 20:05

Tere

Esmalt tuleb tõdeda, et teise inimese jaoks laenu võtmine on vägagi riskantne tegu ja on võimalik, et kogu laen tuleb Teil enda väikesest sissetulekust tasuda. Kas saadud kinnituskirja alusel saab sellelt teiselt midagi tagasi nõuda ning millal ja kui palju, sõltub konkreetse kinnituse sisust. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et kinnituskirja analüüsida ja saada sellest lähtuvalt juristi seisukoht nõude esitamise tulemuslikkusest.
Kui Teie maksejõuetus on püsiva loomuga, võib olla võimalik ka eraisiku pankrot, ent ka sellele küsimusele soovitan leida vastuse koostöös võlanõustaja või juristiga.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta