Kas kvalifitseerub väljapressimisena?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kas kvalifitseerub väljapressimisena?

17 Mär 2022, 11:49

Ostsime endise mehega kahepeale pereauto 2017.a (polnud abielus). Mõlemad tasusime 50% müügihinnast. Müüjale tasusime: mina kandsin oma kontolt 1. osamakse. Mees kandis oma osa 4600 eurot minu arveldusarvele ja mina kandsin selle kohe teise osamaksena üle müüjale. Mees kirjutas mulle maksekorraldusse auto mark, VIN kood, auto reg number. Leppisime koos kokku, et auto reg. ARK-is minu nimele. Mõlemad sõitsime, tasusime autokulud-hooldus, kindlustus, remont (tõendid). Me kooselu purunes mehe vägivaldsuse tõttu 2021.a suvel. Pakkisin asjad autosse, võtsin lapse kaasa. Al. sellest kuni tänaseni on auto olnud minu käes. Kõik kulud kannan ise. Mees omab auto teist võtit ja pole kuude jooksul esitanud ühtegi kirjalikku pretensiooni, et kasutan autot. Meil puudub omavaheline lepe auto kasutamise korra kohta.
Müüsime mehega ühise kodu ja leppisime kokku, et peale seda müüme auto maha ja saadud tulu teeme pooleks. Ta veel soovitas müügiga oodata, et autot on kolimiseks vaja. Kinnitasin kokkulepet kirjalikult.
Nüüd sain kõne, et ta ei ole autoga mitte kunagi sõitnud, ta andis mulle 2017.a hoopis "laenu", et saaksin omale auto osta. Ühes kõnes ütles, et ta pole autoga sõitnud ca 5 kuud, seega tunnistab auto kasutamist. Mul on olemas chat 2017, kus ta saatis auto auto24.ee lingi, arutame koos, kas osta või mitte ja kuidas müüjale tasuda. ARKis käisime ostu müüjaga vormistamas koos. Mul on enda tarbeks salvestatud temaga kõik kõned, kus oleme auto müügis ja tulu jagamises jõudnud kokkuleppele.
Ta valetab, et ta andis mulle 2017.a "laenu" ja pean 4600 eur talle tagastama. Puudub laenusuhe-pole laenulepingut, ta maksekorralduses puudub sõna "laen" ja iial pole me sellest rääkinud. Ähvardas minna kohtusse.
Kas juhtumis on kuriteokoosseis e. väljapressimine isikliku kasu eesmärgil? Väidetavalt ta "jurist" konsulteeris teda selliselt. Kas "jurist" andis kuriteo koosseisule vastavat nõu?

Re: Kas kvalifitseerub väljapressimisena?

17 Mär 2022, 22:47

Tere

Teie küsimusest jääb selgusetuks kas endine elukaaslane on juba nõudega kohtusse pöördunud. Kui seda on tehtud, soovitan Teil kiiresti omale esindaja leida ja nõudmistele korrektselt vastata. Foorumis ma kahjuks Teile vajalikku abi osutada ei saa, kuna selleks on vaja tutvuda kogu nõudega ja ka selle juurde lisatud tõenditega. Soovitus esindaja leidmiseks kehtib ka juhul kui on tegemist kohtuvälise korrektse kahjunõudega. Ka sellele on soovitav anda põhjendatud sisuline vastus. Kas tegemist võib olla süüteoga või süüteokatsega ei ole samuti võimalik kõiki asjaolusid tedmata tõsikindlalt väita.
Teile vajaliku asjatundliku õigusabi saamiseks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/broneeri
Õigusabi osutatakse nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta:

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta