Eraisiku pankroti tulumaks

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Apr 2013, 11:43

Eraisiku pankroti tulumaks

04 Mär 2022, 11:16

Tere

Kui on välja kuulutatud eraisiku pankrott ja menetlus on lõpetatud ning kohtumäärus on jõustunud ehk siis eraisiku pankroti menetlus on läbi saanud ja võlgnik on ajutiselt võlgadest vabastatud. Kui üks võlgnevus on ka maksu ja tolliametis siis kas maksu ja tolliametil on õigus eraisiku tulumaks endale võtta.

Eraisiku pankroti menetlus on lõpetatud ja varsti jõuab kätte aeg, kui võlgnik peaks iga-aastase maksed tegema võlausaldajatele aga maksu ja tolliamet võttis tulumaksu endale ning nüüd kui tuleb maksmise aeg siis võlgnik peaks maksma uuesti maksu ja tolliametile aga see oleks juba teiste võlausaldajate osas ebaõiglane.

Kas ja mis paragrahvide alusel oleks võimalik maksu ja tolliametile selgeks teha, et tulumaksu ära võtmine on nende poolne vargus ja nad on kohustatud tulumaksule eraisikule maksma. Praegu nad võtavad lihtsalt inimese vara endale ja sülitavad kohtumääruse peale ning eiravad kohtu otsust võlgadest vabastada inimene, kellele on välja kuulutatud eraisiku pankrott.

Postitusi: 2730
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Eraisiku pankroti tulumaks

04 Mär 2022, 17:40

Tere

Et Teie küsimusele vastata ja kohaseid tegevusjuhiseid anda, on vajalik täpselt aru saada, kas pankrot on välja kuulutatud, kas on käimas kohustustest vabastamise menetlus ja tutvuda vastava kohtumäärusega.
Kohase nõuande saamiseks soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 eurot (bruto) teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta